Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement
 

Mordobicie: poznajcie historię rywalizacji Marvela i DC Comics

Od kilku dni w sprzedaży znajduje się książka Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC przybliżająca rywalizację między dwoma komiksowymi potentatami.

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła książka Reeda Tuckera pod tytułem Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC. Jak sam tytuł wskazuje, jest to opis wieloletniej rywalizacji dwóch komiksowych gigantów: DC Comics oraz Marvela.

Oto oficjalny opis książki, a także jej okładka:

DC Comics rozpoczęło modę na superbohaterów, tworząc w 1938 roku Supermana, a zaraz po nim Batmana i Wonder Woman. Komiksy o tzw. Wielkiej Trójcy sprzedawały się w milionach egzemplarzy rocznie i ukształtowały wyobraźnię całego pokolenia… siedmiolatków. Bo dopóki do gry w latach 60. nie wszedł mało znany wydawca, niejaki Marvel, komiksy były zajęciem niegodnym dorosłych, a nawet młodzieży. Odtąd wszystko się zmieniło: DC reprezentowało Amerykę Eisenhowera, Marvelowi było bliżej do Kennedy’ego. Marvel był młodszy i modniejszy, ale to DC miało najsłynniejszych herosów. Wojna wisiała w powietrzu. W kolejnych latach Marvel stworzył m.in. Avengers, Hulka, Spider-Mana, X-Menów i Iron Mana.

Mordobicie - okładka
Źródło: Agora

Mordobicie to szczera i dogłębna opowieść o tej niesamowitej korporacyjnej rywalizacji. To również emocjonująca historia ludzi, którzy komiksowym superbohaterom poświęcili kawał życia. Jak rozpoczęła się kariera Stana Lee, legendarnego twórcy komiksów i szefa wydawnictwa Marvel? Dlaczego po 60 latach zmienił front i przeszedł do DC? W jaki sposób firmy podbierały sobie najlepszych rysowników, scenarzystów i inkerów? Jak wykradały sobie pomysły? Który pomysł konkurencji zainspirował X-Menów? Na czym polegała „eksplozja DC” z 1978 roku? Jak wyglądały burzliwe prace nad epokowym „Superman vs. The Amazing Spider-Man” – pierwszym komiksem, w którym tytułowi bohaterowie dali sobie po gębach?

Tytani świata komiksów, niczym Cola i Pepsi, od ponad 50 lat prowadzą nieustającą wojnę o dominację. Stawką w tej bezpardonowej, często wyniszczającej walce są nie tylko wyniki sprzedaży, ale również wpływ na kulturę masową oraz serca milionów fanów na całym świecie. Marvel i DC toczą swój odwieczny bój po dziś dzień niczym Batman i Joker, Loki i Thor, Profesor X i Magneto. Tymczasem superherosi z obu światów stali się globalnymi ikonami wartymi miliardy, więc stawka jest wyższa niż kiedykolwiek.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Agora. Książka liczy 480 stron i kosztuje 44,99 zł.

-
-

Źródło: Agora / fot. Agora
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Daleko od domu – co…

Zwiastun Spider-Man: Daleko od domu zadebiutował już w sieci. Czas zastanowić się, co mówi on…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Piotr Piskozub
-

Zapłaciłbyś 230 tys. zł? Poznaj najdroższe…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych popkulturowych zabawek z serii Funko POP!.

Adam Siennica
-

Sex Education: sezon 1 – recenzja

Sex Education to nowy serial Netflixa wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Czy warto obejrzeć? Oceniam bez…

Ocena recenzenta:
8
Emil Borzechowski
-

Netflix: wzrost cen abonamentu również w…

Podwyżki cen Netflixa przed nami? Nastroje widzów uspokaja biuro prasowe Netflix: wzrost cen w USA…

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe plakaty filmu…

Kapitan Marvel jest na etapie promocji, a do sieci trafiły już nowe plakaty z bohaterami…

Co o tym sądzisz?