Mortal Kombat 11 zbyt brutalne? Gra została zakazana w kilku krajach

Mortal Kombat 11 to kolejna odsłona cyklu brutalnych bijatyk. Po raz kolejny w pewnych miejscach uznano ją za zbyt krwawą.

Mortal Kombat 11 to kolejna odsłona cyklu brutalnych bijatyk. Po raz kolejny w pewnych miejscach uznano ją za zbyt krwawą.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Mortal Kombat to seria, która istnieje od 1992 roku i już od samego początku wzbudza ogromne kontrowersje z uwagi na dużą dawkę przemocy. Już jej pierwsza odsłona oferowała realistyczną (jak na tamte czasy) oprawę graficzną, sporo krwi oraz ciosy kończące nazwane Fatality, które pozwalały np. na wyrywanie głów i kończyn przeciwników. Kolejne części stopniowo rozbudowywały te elementy, a rozwój technologiczny sprawił, że przedstawiają one brutalne sceny w jeszcze bardziej dosadny sposób. Nie inaczej jest w przypadku Mortal Kombat 11, w którym pokazywane są łamane kości, dekapitacje, wyrywane kończyny i inne kreatywne sposoby na pozbawianie oponentów życia.

Najprawdopodobniej to właśnie powodu, z powodu którego gra nie zadebiutuje na wszystkich rynkach - w pewnych krajach jej sprzedaż została zakazana. Na ten moment wiadomo, że Mortal Kombat 11 nie będzie dostępne w oficjalnej dystrybucji w Japonii, Indonezji i na Ukrainie. Gracze z tych państw będą musieli zainteresować się importem tej produkcji z innego regionu. Szczegółów zakazu nie ujawniono, jednak łatwo się domyślić, że poszło tutaj właśnie o sposób przedstawienia przemocy.

Źródło: play-asia.com / fot. WBIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV