Motorola RAZR - cena w Polsce będzie wysoka, ale telefon i tak się sprzeda

Motorola RAZR trafi do Polski na początku przyszłego roku, ale jej dystrybucja będzie mocno ograniczona. Który operator i w jakiej cenie będzie sprzedawać Motorolę RAZR w Polsce?

Motorola RAZR trafi do Polski na początku przyszłego roku, ale jej dystrybucja będzie mocno ograniczona. Który operator i w jakiej cenie będzie sprzedawać Motorolę RAZR w Polsce?

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  RAZR 

Motorola RAZR ma szansę zyskać miano najlepiej sprzedającego się smartfona z elastycznym ekranem. I to nie tylko dlatego, że na rynku nie ma niemal żadnych konkurentów – do powszechnej dystrybucji trafił jedynie Samsung Galaxy Fold, na Royole FlexPai Developer Model trzeba czekać 60-90 dni, a Huawei Mate X sprzedawany jest wyłącznie w Chinach. Nowy RAZR wydaje się po prostu najbardziej wszechstronny, to smartfon o klasycznych proporcjach, który po złożeniu zamienia się w niezwykle kieszonkowy gadżet.

A przy tym nie jest aż tak drogi, jak konkurencyjny Samsung Galaxy Fold.

Motorola RAZR – cena w Polsce, data premiery

Podczas oficjalnej premiery w Londynie przedstawiciele Motoroli poinformowali, że za nowego RAZR-a zapłacimy w Europie 1599 €. Oznacza to, że w Polsce możemy liczyć na cenę rzędu 7000 zł, kiedy trafi do nas w styczniu 2020 roku. Sporo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie mamy tu do czynienia ze sprzętem wyposażonym w topowe podzespoły, jak ma to miejsce w przypadku Galaxy Folda. Motorola RAZR ma na pokładzie budżetowy procesor oraz baterię o przeciętnej pojemności. Producent postawił przede wszystkim na mobilność.

Warto jednak zauważyć, że prawdopodobnie nikt nie zapłaci za ten sprzęt 7000 zł. Przynajmniej nie od razu, gdyż Motorola RAZR będzie u nas dostępna wyłącznie w salonach Orange. Najprawdopodobniej trafi do ofert abonamentowych, w których kwota ta zostanie rozłożona na raty. A wybór operatora nie jest tu przypadkowy - telefon korzysta bowiem z cyfrowej karty eSIM, a tę w swojej ofercie ma właśnie Orange.

Taki model dystrybucji może wydawać się niezbyt przystępny, warto jednak zauważyć, że konkurencyjny Galaxy Fold również sprzedawany jest w wybranych salonach. A mimo to już po kilku dniach od uruchomienia dystrybucji w Polsce niektóre sieci wyprzedały wszystkie egzemplarze. I mówimy tu o sprzęcie o 2000 zł droższym niż Motorola RAZR, który miał znacznie trudniejszy start. Samsung musiał wszak opóźnić premierę i przeprojektować urządzenie, kiedy po pierwszych testach okazało się, że w wyniku nieprzemyślanej konstrukcji ekran ulegał uszkodzeniu.

Motorola RAZR będzie horrendalnie droga i dostępna wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców, to fakt. Ale to marka, która ma wielu wiernych fanów pamiętających ją z czasów, kiedy gościła na planie takich seriali jak Zagubieni czy Skazany na śmierć. Ci, wiedzeni nostalgią, będą gotowi zainwestować w ten sprzęt te kilka tysięcy złotych.

Źródło: Motorola

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV