Menu

Aktualności

Neil Gaiman i Robert M. Wegner – nowe książki w kwietniu

Kwiecień będzie dla fanów fantastyki miesiącem świętowania: wtedy Neil Gaiman zaprezentuje nowy zbiór opowiadań, a Robert M. Wegner premierową powieść z cyklu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza".

Pod koniec kwietnia w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja konwentu Pyrkon, a więc największej fantastycznej imprezy w Polsce (i w Europie). Zrozumiałe jest więc, że na tę okazję wydawcy szykują swoje największe hity. Właśnie poznaliśmy dwa z nich.

24 kwietnia prapremierę będzie miała powieść „Pamięć wszystkich słów” autorstwa Roberta M. Wegnera, czyli kolejny tom wyśmienitej i bardzo popularnej serii fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Cykl ten jest tak dobry, że jako jedyny z Polski trafił do naszego zestawienia Najlepszych współczesnych serii fantasy. Fani uhonorowali go zaś dwoma Nagrodami im. Janusza A. Zajdla – jedną a opowiadanie, drugą za powieść „Niebo ze stali”.

Źródło: Powergraph
Źródło: Powergraph

W tym miesiącu, choć dokładna data nie jest jeszcze znana, w sklepach pojawi się także z dawna wyczekiwany zbiór opowiadań Neil Gaimana pt. „Drażliwe tematy”. Będą to 24 teksty, publikowane w latach 2007-2014. Polski wydawca zaprezentował już okładkę tej książki:

Źródło: MAG
Źródło: MAG
Źródło: MAG / Powergraph
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze