Repertuar kin Nowość Program TV

Nie otwieraj oczu – Netflix usuwa scenę autentycznego wypadku po kontrowersji

Na początku tego roku informowaliśmy, że w filmie Nie otwieraj oczu pojawiła się scena autentycznego wypadku. I choć początkowo Netflix nie zamierzał jej usuwać, teraz okazuje się, że ugiął się pod falą kontrowersji.

Nie otwieraj oczu to ubiegłoroczny film Netflixa, który cieszy się dużą popularnością w serwisie. Fabuła skupia się na kobiecie, która wraz z dwójką dzieci podejmuje ucieczkę do bezpiecznego miejsca po tym, jak świat opanowała mroczna siła – każdy, kto ją zobaczy, zginie. By uniknąć śmierci, rodzina musi przebyć całą drogę z zasłoniętymi oczami. W roli głównej wystąpiła Sandra Bullock.

Na początku roku informowaliśmy o nowych kontrowersjach, jakie pojawiły się wokół filmu Netflixa. Jak się okazało, w jednym z fragmentów filmu widzimy autentyczne wykolejenie pociągu – ta scena przedstawia tragedię, jaka miała miejsce w Quebec w 2013 roku. Zginęło wówczas 47 osób. Sytuacja sprawiła, że pod adresem platformy streamingowej zaczęto kierować słowa krytyki – burmistrz Lac-Mégantic, Julie Morin, otwarcie skrytykowała streamingowego giganta, nazywając to brakiem szacunku.

Początkowo Netflix otwarcie informował, że nie zamierza usuwać tej sceny z filmu. Teraz jednak okazuje się, że zmienił zdanie – w oświadczeniu wydanym portalowi The Wrap, przedstawiciele platformy wyznali, że scena z katastrofą kolejową została usunięta i zastąpiona innym ujęciem. Jak czytamy w treści oświadczenia:

Netflix i twórcy Nie otwieraj oczu postanowili zastąpić klip. Bardzo nam przykro, że sprawiliśmy ból społeczności Lac-Mégantic.

Sprawę w mediach społecznościowych skomentowała już Nathalie Roy, kanadyjska polityk i minister kultury. Jak wyznała w swoim wpisie na Twitterze:

Oczekiwaliśmy takiego gestu – w szacunku do ofiar tej tragedii, do ich rodzin i do całej społeczności Lac-Mégantic. Sytuacja ta pokazuje, że przy zjednoczeniu i wspólnym dążeniu do celu, wszystko jest możliwe.

-
-

Nie otwieraj oczu – film jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – olbrzymie zainteresowanie…

Wiemy już, ile wyświetleń w trakcie pierwszych 24 godzin po internetowym debiucie zanotował zwiastun filmu…

Piotr Piskozub
Plotka
-

The Batman – wiemy już, w…

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat filmu The Batman - są one związane…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.