Przeczytaj w weekend

Nie otwieraj oczu – wyzwanie z opaską doprowadziło do wypadku

Nie otwieraj oczu to film Netflixa, w którym główna bohaterka przemieszcza się z opaską na oczach. Fani próbują to naśladować, co właśnie doprowadziło do kolejnego wypadku.

Nie otwieraj oczu to film Netflixa, w którym główna bohaterka przemieszcza się z opaską na oczach. Fani próbują to naśladować, co właśnie doprowadziło do kolejnego wypadku.

Michalina Reda

Michalina Reda

Bird Box to nowy film Netflixa z Sandrą Bullock w roli głównej. Jak sam tytuł głosi, główna bohaterka i jej dzieci przez znaczną część trwania filmu chodzą z zasłoniętymi oczami, ponieważ ich odkrycie może nieść za sobą fatalne konsekwencje.

Motyw filmu na tyle przyjął się wśród fanów, że postanowili oni pójść w ślady bohaterów z produkcji. Na ulicach w Stanach Zjednoczonych pojawiło się wiele osób z opaskami na oczach, które w ten sposób wykonują fanowskie wyzwania. I choć Netflix już wyraził swoją dezaprobatę na temat takich zachowań, wygląda na to, że fani w dalszym ciągu je wykonują - zgodnie z nowymi informacjami, w Utah doszło ostatnio do wypadku samochodowego, który spowodowała siedemnastolatka uczestnicząca w tej właśnie zabawie. Dziewczyna wraz z koleżanką jechały samochodem mając zawiązane oczy, co doprowadziło do stłuczki z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Na szczęście - nikt poważnie nie ucierpiał.

Do tej pory pojawiały się informacje o wyzwaniach takich jak schodzenie po schodach czy też chodzenie po chodnikach z zawiązanymi oczami... Niektórzy ludzie wpadali na meble, spadali z rowerów czy też zderzali się ze ścianami, jednak fakt, że ktoś zdecydował się prowadzić w ten sposób samochód jest jak na razie najbardziej niebezpiecznym zgłoszeniem dotyczącym tej zabawy.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV