Nike Adapt Huarache – buty obsługiwane przez Siri

Projektanci Nike’a postanowili zaprezentować kolejną odsłonę butów sportowych inspirowanych Powrotem do przyszłości. Nowy model dogada się z asystentką od Apple.

Projektanci Nike’a postanowili zaprezentować kolejną odsłonę butów sportowych inspirowanych Powrotem do przyszłości. Nowy model dogada się z asystentką od Apple.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  buty 

Widzowie zakochali się w samowiążących się Nike’ach, które Marty McFly miał okazję nosić w Powrocie do przyszłości 2. Niestety, na zaprojektowanie w pełni funkcjonalnych butów wyposażonych w podobny system trzeba było poczekać niemalże trzydzieści lat. A kiedy już Nike przekonał się do tej technologii, zaczął sobie coraz śmielej z nią poczynać. W efekcie otrzymaliśmy kolejne nietypowe buty z linii Adapt.

Nike Adapt Huarache korzystają z tej samej technologii FitAdapt, którą zastosowano w poprzednich samowiążących się butach od tej firmy, Adapt BB. I co ciekawe, mają lepiej sprawdzić się w społeczeństwie, przyzwyczajonym do korzystania z urządzeń mobilnych. Co oznacza, że będziemy mogli komunikować się z nimi za pośrednictwem Apple Watcha oraz asystentki głosowej Siri.

Wprawdzie nie pogadamy sobie z nowymi Nike’ami o pogodzie, nie zapytamy ich także, czy odpowiada im podłoże, po którym chodzimy. Ale nowe środki łączności ułatwią korzystanie z funkcji odpowiedzialnej za dopasowanie siły wiązania. Dzięki temu będziemy mogli poluźnić lub zacisnąć wiązanie wykorzystując interfejs zegarka od Apple albo komendy głosowe.

Kolekcja Nike Adapt Huarache zadebiutuje w wybranych sklepach już 13 września. Buty będą dostępne w kolorze szarym i zielonym. Firma nie poinformowała, ile będą kosztować. Ale biorąc pod uwagę, że za poprzedni samowiążący się model, trzeba było zapłacić w dniu premiery 350 dolarów, możemy spodziewać się, że na Adapt Huarache również wydamy kilkaset dolarów.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Nike

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV