Nintendo (po raz kolejny) wypuści gogle VR

Po sieci od miesięcy krążyły plotki o rzekomych pracach Nintendo nad goglami rzeczywistości wirtualnej. Okazało się, że było w nich ziarnko prawdy. Firma stworzyła Labo VR.

Po sieci od miesięcy krążyły plotki o rzekomych pracach Nintendo nad goglami rzeczywistości wirtualnej. Okazało się, że było w nich ziarnko prawdy. Firma stworzyła Labo VR.

Nintendo już w latach 90. eksperymentowało z wirtualną rzeczywistością, ale ich gogle Virtual Boy okazały się tak niedoskonałe i niewygodne, że szybko zniknęły z rynku. Nic dziwnego, że korporacja miała opory przed ponownym wejściem do tej branży. Firma opatentowała co prawda gogle VR dla Switcha, ale dotychczas projekt ten nie doczekał się realizacji. Aż w końcu stało się - Nintendo po raz kolejny wypuści do sprzedaży zestaw VR. Ale nie taki, jakiego się spodziewaliśmy.

Japoński gigant technologiczny ogłosił wydanie nowych zabawek kreatywnych z linii Labo, które zamienią Switcha w klasyczne gogle VR. I nie tylko.

Sprzęt ten znacząco rożni się od produktów pokroju PS VR, Oculus Rift czy HTC Vive nie tylko jakością wyświetlanego obrazu. Nintendo postanowiło na zupełnie inny rodzaj rozrywki. Podobnie jak w przypadku innych zabawek Labo, w pudełku otrzymamy kilka modeli do złożenia. Pełny zestaw wyceniono na 80 dolarów i znajdziemy w nim sześć zabawek: gogle VR, blaster, aparat, słonia, ptaka oraz kontroler nożny do obsługi aplikacji w wirtualnej rzeczywistośći. W dystrybucji pojawi się także zestaw startowy z goglami oraz aparatem, za który trzeba będzie zapłacić 40 dolarów oraz dwa rozszerzenia za 20 dolarów zawierające po dwa modele z dużego pudełka.

Zdjęcie: Nintendo

Integralną częścią Labo VR są oczywiście aplikacje, które pozwolą skorzystać z wirtualnej rzeczywistości na Switchu, w których znajdziemy m.in. instrukcję złożenia poszczególnych modeli. Nie zabraknie także trybu kreatywnego dla tych, którzy chcieliby poeksperymentować z technologią VR od Nintendo na własną rękę.

Nie oszukujmy się, pod względem jakości doświadczeń Labo VR będzie daleko w tyle za innymi zestawami VR. W końcu konsola pracuje w rozdzielczości 720p, a gogle z górnej półki wyświetlają obraz o kilkukrotnie większej rozdzielczości. Ale Labo nie powstało po to, aby rywalizować z największymi - to zabawka dla najmłodszych, która ma wyzwolić ich kreatywność. Nintendo zaplanowało premierę Labo VR na 12 kwietnia.

Źródło: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV