Nintendo Switch brata się ze SNES-em

Na stronie FCC udostępniono dokumenty opisujące nowego pada dla konsoli Nintendo Switch. Wraz z nim mogą pojawić się także nowe retrogry.

Na stronie FCC udostępniono dokumenty opisujące nowego pada dla konsoli Nintendo Switch. Wraz z nim mogą pojawić się także nowe retrogry.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  switch 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Kiedy do sieci wyciekają zgłoszenia patentowe opisujące jakieś urządzenie, można jedynie domniemywać, że w przyszłości firma zgłaszająca patent zechce go urzeczywistnić. Ale kiedy sprzęt przechodzi certyfikację amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności, to znak, że już wkrótce zawita na sklepowych półkach. I taki scenariusz czeka nowego pada od Nintendo.

Jak się okazuje, japońska korporacja planuje wypuścić do sprzedaży kontrolery przypominające swoim kształtem te, które dołączano do konsoli SNES. To najlepszy dowód na to, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli kupić SNES-owe Joy-Cony do Nintendo Switcha. Nie można także wykluczyć, że jeszcze w tym roku zagramy w niektóre tytuły z tej kultowej platformy.

W tym miejscu warto bowiem przypomnieć, że zaraz po premierze NES-owych gier na Switcha firma Nintendo zaprezentowała NES-owe Joy-Cony. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że Nintendo tak samo podejdzie do SNES-a i niedługo będziemy mogli zagrać w najpopularniejsze tytuły z tej platformy w ramach usługi Switch Online.

 

Źródło: mynintendonews.com / Zdjęcie: FCC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV