NVIDIA zaprezentowała nowe tytuły korzystające z ray tracingu [GALERIA]

Na targach Gamescom zaprezentowano, jak kolejne gry zmienią się pod wpływem technologii ray tracingu. Na liście znalazł się szereg tytułów klasy AAA.

Na targach Gamescom zaprezentowano, jak kolejne gry zmienią się pod wpływem technologii ray tracingu. Na liście znalazł się szereg tytułów klasy AAA.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  RTX 

Kiedy do sprzedaży trafiły pierwsze karty graficzne z rodziny RTX, na rynku nie było jeszcze gier, które w pełni wykorzystywałyby potencjał tego sprzętu. Dopiero premiera Battlefielda V pozwoliła sprawdzić, jak na żywo prezentuje się gra z włączonym trybem RTX. I choć z biegiem kolejnych miesięcy tytułów tego typu przybywało, po nową technologię od NVIDII sięgali nieliczni wydawcy.

Wkrótce sytuacja może ulec zmianie, gdyż ray tracingiem interesuje się coraz szersze grono twórców. Na targach Gamescom NVIDIA ujawniła listę kolejnych gier upiększonych dzięki śledzeniu promieni świetlnych. Firma wierzy w to, że karty z rodziny RTX wyznaczą kierunek rozwoju branży gamingowej:

W tym roku NVIDIA wdrożyła do gier ray tracingu w czasie rzeczywistym, technologię, która została przyjęta przez całą branżę. Kiedy spojrzymy na liczbę gier, na wielkie franczyzy oraz zapierającą dech w piersiach grafikę, jaką zaprezentowaliśmy na naszej konferencji Gamescom 2019, oczywiste stanie się, że wkraczamy w erę ray tracingu i jest to ścieżka przełomowa dla branży – powiedział Matt Wuebbling, dyrektor marketingu NVIDIA.

Lista nowych tytułów wspierających ray tracing:

Przeglądając poniższą galerię można porównać, jak wspomniane tytuły prezentują się w standardowym trybie oraz z włączoną technologią RTX:

Źródło: Nvidia

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV