Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement

 

Obcy – nie będzie nowego filmu. Fox ucina plotki

Od jakiegoś czasu w sieci słychać pogłoski, że seria Obcy ma szansę powiększyć się o kolejny film. Fox ucina doniesienia i informuje dosadnie - w planach nie ma nowej produkcji.

Obcy to jedna z najbardziej znanych serii filmowych, zapoczątkowana przez Ridleya Scotta u schyłku lat 70. ubiegłego wieku. Produkcja wyewoluowała na dużą skalę, a sam ksenomorf stał się bardzo rozpoznawalną postacią popkulturową. Franczyza była w rozwoju jeszcze dwa lata temu, kiedy to na wielkie ekrany wkroczył film Obcy: Przymierze. I choć Ridley Scott rzekomo planował już kontynuacje tej części, po porażce kasowej i artystycznej wytwórnia 20th Century Fox zapowiedziała, że na tę chwilę ten pomysł zostaje odłożony na półkę.

Od pewnego czasu jednak w sieci słychać intrygujące doniesienia o tym, że franczyza będzie się tylko powiększać. Zapowiedziano między innymi serię komiksową, filmy krótkometrażowe czy dokumenty zza kulis, a w dalekich wizjach jest rzekomo również serial – wiele z nowych projektów ma związek z okrągłym 40-leciem serii, które przypada właśnie na 2019 rok. Najbardziej intrygująca okazała się jednak nowa gra mobilna, Alien: Blackout, w której powraca Amanda Ripley. Produkcja była promowana tajemniczymi hasłami „read”, „watch” oraz „play” – fani natychmiast zrozumieli, że play odnosi się do gry, read można powiązać z zapowiedzianą książką… więc słowo watch może być zapowiedzią kolejnego filmu pełnometrażowego.

Niestety, nic z tego – według nowych zapewnień, w planach nie ma żadnego filmu z serii Obcy, co teraz potwierdził TQ Jefferson z Fox. Dał on także wyraźnie do zrozumienia, że nowa gra mobilna nie jest też związana z grą Obcy: Izolacja i że nie stanowi jej sequela, nawet mimo powrotu głównej bohaterki. Hasła „read”, „watch” oraz „play” nie mają na celu zapowiadania kolejnych produkcji z tej franczyzy, w związku z czym fani powinni ostudzić swój entuzjazm.

-
-

Chcielibyście nowego filmu o Obcym? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Daleko od domu – co…

Zwiastun Spider-Man: Daleko od domu zadebiutował już w sieci. Czas zastanowić się, co mówi on…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Piotr Piskozub
-

Zapłaciłbyś 230 tys. zł? Poznaj najdroższe…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych popkulturowych zabawek z serii Funko POP!.

Adam Siennica
-

Sex Education: sezon 1 – recenzja

Sex Education to nowy serial Netflixa wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Czy warto obejrzeć? Oceniam bez…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – najlepsze…

Spider-Man: Daleko od domu to film MCU, którego zwiastun zadebiutował zaledwie wczoraj. Dziś natomiast przygotowaliśmy…

Emil Borzechowski
-

Netflix: wzrost cen abonamentu również w…

Podwyżki cen Netflixa przed nami? Nastroje widzów uspokaja biuro prasowe Netflix: wzrost cen w USA…

Co o tym sądzisz?