OnePlus zaprezentował telewizor QLED

Firma OnePlus, znana z produkcji smartfonów klasy premium dostępnych w przystępnej cenie, zaprezentowała światu swój pierwszy telewizor, który kusi dobrą ceną i porządną specyfikacją.

Firma OnePlus, znana z produkcji smartfonów klasy premium dostępnych w przystępnej cenie, zaprezentowała światu swój pierwszy telewizor, który kusi dobrą ceną i porządną specyfikacją.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  OnePlus 

Projektanci OnePlusa podczas tworzenia swojego pierwszego telewizora nie porzucili idei, która przyświecała im w trakcie opracowywania swoich smartfonów. OnePlus TV Q1 z pewnością spotkają się z ciepłym przyjęciem na rynku. Sprzęt wyposażono bowiem w 55-calową matrycę 4K wykonaną w technologii QLED, która obsługuje zarówno standard Dolby Vision, jak i HDR 10+, a wszystko to dostępne jest w dość przystępnej cenie.

Zespół OnePlusa postawił na sprawdzone rozwiązanie w kwestii funkcji inteligentnych. To dlatego nie znajdziemy tu autorskiego oprogramowania a klasycznego Andoida TV, którego można obsługiwać go za pośrednictwem Asystenta Google i Alexy od Amazonu. Od siebie firma dodała aplikację OnePlus Connect, która połączy urządzenia funkcjonujące w tym ekosystemie. Dzięki niej jeśli ktoś zadzwoni na smartfon OnePlus, telewizor automatycznie wyciszy się, aby nie zagłuszyć rozmowy użytkownika. W telewizorze nie zabrakło także szeregu złączy, w tym m.in. czterech portów HDMI 2.0, modułów Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0.

W pierwszej kolejności sprzęt trafi na rynek indyjski, gdzie będzie dostępny w dwóch wersjach. Za standardowy model OnePlus TV Q1 trzeba zapłacić 69 tysięcy rupii czyli ok. 3920 zł. Z kolei model Pro wyceniono na 99,9 tysiąca rupii czyli ok. 5670 zł. Obie wersje wyposażono dokładnie w takie same matryce, różnią się jedynie systemem audio – w standardowym Q1 zastosowano zintegrowany głośnik z czterema głośnikami, a w Pro znajdziemy ich aż osiem.

Niestety, na razie nie wiadomo nic na temat europejskiej premiery tych urządzeń.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: OnePlus

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV