Przeczytaj w weekend

Opowieść wilgilijna w VR – horror w sam raz na święta

Chained: A Victorian Nightmare pozwoli przeżyć słynną powieść Charlesa Dickensa w wirtualnej rzeczywistości

Chained: A Victorian Nightmare pozwoli przeżyć słynną powieść Charlesa Dickensa w wirtualnej rzeczywistości

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  opowieść wigilijna 

Na Steamie zadebiutowała interesująca gra od studia MWM Interactive. W Chained: A Victorian Nightmare będziemy mogli jeszcze raz przeżyć Opowieść wigilijną Charlesa Dickensa, tym razem w wirtualnej rzeczywistości. Na tym jednak nie koniec – twórcy postanowili nieco uwspółcześnić tę historię i przerobić ją na typowy horror. Oto jak klasyfikują tę produkcję:

Nawiedzona adaptacja VR klasycznej powieści Charlesa Dickensa, Opowieści wigilijnej, przeniesie nas do samego centrum historii. Czas przestać wierzyć swoim zmysłom. Usiądź wygodnie i przygotuj się na spotkanie z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością w tej mrożącej krew w żyłach podróży ku odkryciu samego siebie.

Sami twórcy nazywają grę interaktywnym doświadczeniem, dlatego osoby zainteresowane tą produkcją nie powinny liczyć na to, że własnoręcznie rozprawią się z dickensowskimi duchami. Gracz pełni rolę aktywnego obserwatora, którego zadaniem będzie przetrwanie tego spektaklu grozy.

Aby zagrać w Chained: A Victorian Nightmare, należy wyposażyć się w gogle Valve Index, HTC Vive bądź Oculus Rift oraz zapłacić 21,99 zł za samą aplikację.

Źródło: uploadvr.com / Zdjęcie: Steam

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV