Repertuar kin Nowość Program TV

Oppo może pokazać smartfona z zoomem optycznym

W branży smartfonowej może w tym roku dojść do małego przełomu. Wiele wskazuje na to, że firma Oppo pokaże telefon, który znacznie lepiej sprawdzi się podczas fotografowania niż większość konkurentów.

W sieci pojawiło się zaproszenie na konferencję, którą firma Oppo zorganizuje 16 stycznia. Według dziennikarzy serwisu My Drivers zobaczymy na niej sprzęt, który do tej pory istniał wyłącznie w formie projektów koncepcyjnych. Podobno korporacja planuje pokazać światu telefon wyposażony w 10-krotny zoom optyczny. Na grafice zapowiadającej wydarzenie znajduje się chiński zwrot „十所为见”, który redaktorzy The Verge przetłumaczyli jako „Dziesięć razy większy widok. Do zobaczenia wkrótce”.

Zdjęcie: mydrivers.com

Jako potwierdzenie prawdziwości przecieków opublikowanych przez My Driver można przytoczyć twitterowy wpis użytkownika Ice Universe z końca roku. Kilka tygodni temu, powołując się na wysoko postawionych ludzi z Oppo, Ice Universe zdradził, że firma podczas targów CES albo MWC zademonstruje technologię 10-krotnego zooma optycznego dla urządzeń mobilnych. Nieznacznie pomylił się w swoich prognozach. Tajemnicze urządzenie zostanie zaprezentowane 5 dni po zamknięciu targów CES.

Warto zauważyć, że firma już w 2017 roku zaprezentowała aparat mobilny wyposażony w peryskopowy obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Grafikę koncepcyjną tego układu prezentujemy na zdjęciu głównym. Mimo iż technologia koniec końców nie trafiła do żadnego z telefonów Oppo, firma najwyraźniej nie zapomniała o niej i planuje wprowadzić swój szalony plan w życie. Sprawić, aby smartfony po raz kolejny upokorzyły aparaty kompaktowe.

-
-

Matryca przekręcona o 90 stopni będzie bardzo mała – podobno cały układ optyczny ma tylko 5,7mm grubości. Może to rodzić obawy co do jakości zdjęć, jakie uda się nią wykonać. Ale jeśli plotki okażą się prawdą i Oppo rzeczywiście stworzy telefon wyposażony przyzwoity aparat z w pełni funkcjonalnym zoomem optycznym, wbije kolejny gwóźdź do trumny aparatów kompaktowych.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Oppo

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.