Repertuar kin Nowość Program TV

Oppo może pokazać smartfona z zoomem optycznym

W branży smartfonowej może w tym roku dojść do małego przełomu. Wiele wskazuje na to, że firma Oppo pokaże telefon, który znacznie lepiej sprawdzi się podczas fotografowania niż większość konkurentów.

W sieci pojawiło się zaproszenie na konferencję, którą firma Oppo zorganizuje 16 stycznia. Według dziennikarzy serwisu My Drivers zobaczymy na niej sprzęt, który do tej pory istniał wyłącznie w formie projektów koncepcyjnych. Podobno korporacja planuje pokazać światu telefon wyposażony w 10-krotny zoom optyczny. Na grafice zapowiadającej wydarzenie znajduje się chiński zwrot „十所为见”, który redaktorzy The Verge przetłumaczyli jako „Dziesięć razy większy widok. Do zobaczenia wkrótce”.

Zdjęcie: mydrivers.com

Jako potwierdzenie prawdziwości przecieków opublikowanych przez My Driver można przytoczyć twitterowy wpis użytkownika Ice Universe z końca roku. Kilka tygodni temu, powołując się na wysoko postawionych ludzi z Oppo, Ice Universe zdradził, że firma podczas targów CES albo MWC zademonstruje technologię 10-krotnego zooma optycznego dla urządzeń mobilnych. Nieznacznie pomylił się w swoich prognozach. Tajemnicze urządzenie zostanie zaprezentowane 5 dni po zamknięciu targów CES.

Warto zauważyć, że firma już w 2017 roku zaprezentowała aparat mobilny wyposażony w peryskopowy obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Grafikę koncepcyjną tego układu prezentujemy na zdjęciu głównym. Mimo iż technologia koniec końców nie trafiła do żadnego z telefonów Oppo, firma najwyraźniej nie zapomniała o niej i planuje wprowadzić swój szalony plan w życie. Sprawić, aby smartfony po raz kolejny upokorzyły aparaty kompaktowe.

-
-

Matryca przekręcona o 90 stopni będzie bardzo mała – podobno cały układ optyczny ma tylko 5,7mm grubości. Może to rodzić obawy co do jakości zdjęć, jakie uda się nią wykonać. Ale jeśli plotki okażą się prawdą i Oppo rzeczywiście stworzy telefon wyposażony przyzwoity aparat z w pełni funkcjonalnym zoomem optycznym, wbije kolejny gwóźdź do trumny aparatów kompaktowych.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Oppo

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Michalina Reda
-

Supergirl – oto Lex Luthor z…

Lex Luthor pojawi się w serialu Supergirl. Zobaczcie pierwsze zdjęcie bohatera, w którego wciela się…

Co o tym sądzisz?