Oscary 2020 - zwycięzcy nie zostali ogłoszeni przed galą. Wyjaśniamy wpadkę Akademii

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Akademia Filmowa zaliczyła w między czasie wpadnę na swoim Twitterze, publikując post z pełną listą zwycięzców.

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Akademia Filmowa zaliczyła w między czasie wpadnę na swoim Twitterze, publikując post z pełną listą zwycięzców.

Na tydzień przed emisją 92. edycji rozdania nagród Akademii Filmowej, oficjalny profil na Twitterze Akademii wypuścił post, który przedstawiał zwycięzców we wszystkich kategoriach. Wpis ze zdjęciem prędko usunięto, co jeszcze bardziej podkręciło spekulacje, że o to zobaczyliśmy oficjalne rezultaty wygranych. 

Zdjęcie wrzucone przez profil Akademii pokazuje między innymi zwycięzcę w kategorii Najlepszy Film, którym okazało się Parasite. Internauci pomyśleli, że przez przypadek poznaliśmy faktycznych zwycięzców, a nie przewidywania zamieszczone na portalu społecznościowym. Akademia wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że nie jest to ich post, a został on wrzucony przez problemy techniczne Twittera.

OscaryŹródło: zrzut ekranu

Autorzy profilu na Twitterze zaprosili użytkowników tego portalu, aby tworzyli własne przewidywania zwycięzców. Jednak problem aplikacji sprawił, że przypadkowo na ich koncie pojawił się tweet innego użytkownika. Problem zażegnano i typy użytkowników pojawiają się już bez tego typu wpadek. 

Oscary 2020 w Polsce będą możliwe do obejrzenia w CANAL+ w nocy z 9 na 10 lutego.

Źródło: collider.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV