Przeczytaj w weekend

Ostatni Jedi – ten plakat zaświeci w Twoim ciemnym pokoju. Oto materiał

Artysta Mark Englert stworzył prawdziwie magiczny plakat filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi. Zobaczcie galerię.

Artysta Mark Englert stworzył prawdziwie magiczny plakat filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi. Zobaczcie galerię.

Portal io9.com opublikował pracę Marka Englerta i zapowiedział, że obecnie jest jedyna okazja, by go kupić. Na plakacie zostały odtworzone finałowe sceny z planety Crait, gdzie Luke Skywalker stanął do walki z Kylo Renem. A raczej jego projekcja Mocy.

Trzon pracy przedstawia Luke'a Skywalkera na Ahch-To, który unosi się nad ziemią podczas tworzenia projekcji Mocy. Dzięki nałożonej kolejnej warstwie w tym samym miejscu pojawia się kolejny materiał ukazujący jak Luke spotyka się z Kylo - ten pojawia się w momencie, gdy w ciemnym pomieszczeniu naświetlimy grafikę.

Praca została stworzona na zlecenie Lucasfilmu, który razem z Acme Archives i galerią Bottleneck wprowadza go do sprzedaży na zaledwie kilka dni. Cena to 65 dolarów za plakat. Sprzedaż ruszy o 18:00 czasu polskiego i potrwa do 22 lipca. W tym okresie nie ma ograniczeń. Powstanie tyle wersji fizycznych plakatu, ile będzie zamówień. Obok tego będzie wersja limitowana, która w czarno-białej stylistyce pokazuje spotkanie Luke'a z Kylo. Ta też kosztuje 65 dolarów.

Zobaczcie galerię:

Źródło: io9.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV