Paramount chce stworzyć nowe uniwersum. Powstaną adaptacje Atlas Comics

Atlas Comics to wydawnictwo tworzące komiksy od lat 50. Zgodnie z nowymi informacjami, studio Paramount zamierza stworzyć ich liczne adaptacje.

Atlas Comics to wydawnictwo tworzące komiksy od lat 50. Zgodnie z nowymi informacjami, studio Paramount zamierza stworzyć ich liczne adaptacje.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  paramount 

Paramount zawarło umowę na adaptowanie komiksów wydawnictwa Atlas Comics. Jak podają zagraniczne portale, wytwórnia zamierza stworzyć nowe uniwersum na ich podstawie. Zgodnie z informacjami portalu Deadline, Steven Paul (producent Ghost Ridera i Ghost in the Shell) wraz z SP Media Group jest w trakcie nabywania znacznych udziałów w Atlas Comics od Jasona Goodmana, który jest wnukiem Martina Goodmana (założyciela Marvel Comics).

Głównym scenarzystą uniwersum ma zostać Akiva Goldsman, który napisał filmy takie jak Piękny umysł, Batman Forever czy Mroczna Wieża. Jego zadaniem będzie rozplanowanie całego uniwersum wraz z ekipą scenarzystów. Wstępny plan mówi o dziesięciu różnych projektach, z których jeden miałby trafić do produkcji w 2020 roku i wejść na ekrany kin w 2021 roku. Początkowo filmy mają mieć budżet około 60 mln dolarów, jednak mówi się, że może on wzrosnąć w przyszłości. Studio chce wydawać jeden film rocznie. Na razie nie wiadomo, który z komiksowych bohaterów ma być tym flagowym - z Atlas Comics wywodzą się między innymi Tiger-Man, Iron Jaw, Texas Kid, Devilin, Dopey Duck czy Sgt. Strykers Death Squad.

Przypomnijmy, że Atlas Comics to wydawnictwo założone w 1951 roku, z przekształconego Timely Comics. Po latach ostatecznie przekształciło się Marvel Comics.

Będziemy informować o rozwoju projektu.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: Atlas Comics

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV