Phantom Dust za darmo dla posiadaczy pecetów i konsol Xbox One

Niespodzianka - Microsoft postanowił udostępnić tę klasyczną grę akcji z elementami karcianki zupełnie za darmo.

Niespodzianka - Microsoft postanowił udostępnić tę klasyczną grę akcji z elementami karcianki zupełnie za darmo.

Gra Phantom Dust po raz pierwszy zadebiutowała na konsoli Xbox w 2004 roku. W trakcie targów E3 2014 zapowiedziano remake tej produkcji, jednak ostatecznie projekt ten został wstrzymany. Zamiast tego zdecydowano się przenieść oryginalną produkcję na nowe platformy Microsoftu - konsolę Xbox One oraz pecety z systemem Windows 10 z niewielkimi zmianami w zakresie oprawy graficznej - wyższą rozdzielczością i poprawioną płynnością działania. Tytuł ten korzysta z dobrodziejstw Xbox Play Anywhere, a więc pozwala na wspólną rozgrywkę posiadaczom obu platform.

Czytaj także: The Surge zaskakuje odbiorem. Zobacz oceny gry

O tym, że odświeżona wersja tej produkcji znajduje się w produkcji było wiadomo już od jakiegoś czasu. Dopiero wczoraj ujawniono natomiast, że zadebiutuje ona już dziś i to zupełnie za darmo. Jedynym haczykiem są opcjonalne mikropłatności, jednak mają stanowić one jedynie skrót dla osób, które chcą od razu przejść do starć online. Całą zawartość można bowiem odblokować również dzięki postępom w kampanii dla jednego gracza.

Phantom Dust to nietypowe połączenie karcianki i gry akcji. Gracze tworzą talie z kartami, które umożliwiają korzystanie z różnego rodzaju umiejętności i specjalnych ataków, a następnie biorąc udział w pojedynkach na trójwymiarowych arenach.

Opublikowano również zwiastun, który prezentuje nową wersję gry w akcji, a przy tym wyjaśnia również najważniejsze zasady zabawy.

Źródło: twitter.com, youtube.com / fot. Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV