Przeczytaj w weekend

Pokémon: Detektyw Pikachu - recenzje już w sieci. Czy to dobry film?

Pokémon: Detektyw Pikachu wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym miesiącu, a do sieci trafiły już pierwsze recenzje krytyków. Jak wypada film?

Pokémon: Detektyw Pikachu wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym miesiącu, a do sieci trafiły już pierwsze recenzje krytyków. Jak wypada film?

Pokémon: Detektyw Pikachu to nadchodzący film na podstawie znanej serii Pokemon - w tym przypadku konkretnie na grze z konsoli Nintendo 3DS. Żółty stworek Pikachu został wygenerowany komputerowo, a głosu w filmie użyczy mu odtwórca roli Deadpoola, Ryan Reynolds. Będzie to pierwsza aktorska produkcja z tego uniwersum, co sprawia, że tytuł już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Film wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym miesiącu, a dziś do sieci spłynęły pierwsze recenzje od krytyków. Choć są mieszane, na ten moment film oceniany jest raczej pozytywnie - w serwisie Rotten Tomatoes widnieje wynik 69%, przy 18 ocenach świeżych i 8 zgniłych. Ci, którym film się podobał, zwracają uwagę przede wszystkim na świetne poczucie humoru, jakie oferuje produkcja. Doceniany jest także sam Ryan Reynolds, który znakomicie sprawdza się w roli Pikachu - momentami ma przypominać wygadanego i pyskatego Deadpoola, jednak w nieco łagodniejszym wydaniu. Wrażenie robią także same efekty specjalne - widzowie są zachwyceni światem przedstawionym, twierdząc, że produkcja trafi do widzów w każdym wieku. Ich zdaniem film spodoba się także tym, którzy nie wychowywali się na serii Pokemon, ponieważ proponuje przede wszystkim świetną zabawę i dużo autentycznych emocji. Pojawiają się głosy, że produkcja ma w sobie duży potencjał na nową franczyzę.

Drugą, mniej liczną grupę, stanowią sceptycy - ich zdaniem mamy tu do czynienia z przerostem formy nad treścią, a film, choć atrakcyjny wizualnie, nie proponuje dobrej historii. Fabuła gna do przodu w zawrotnym tempie, co momentami ma sprawiać, że można się w tym wszystkim pogubić. Krytycy wskazują, że dziecięca część publiczności prawdopodobnie będzie śledzić losy Pokemonów z wypiekami na twarzach, jednak dorośli rzekomo nie mają tu czego szukać - pojawiają się nawet głosy, że niektóre fragmenty filmu są po prostu nudne dla starszego odbiorcy.

Pokemon: Detektyw Pikachufot. rottentomatoes.com

Pokemon: Detektyw Pikachu - premiera filmu w Polsce odbędzie się 31 maja.

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Charlie Cox

Charlie Cox

ur. 1982, kończy 37 lat

Adam Brody

Adam Brody

ur. 1979, kończy 40 lat

Michael Shanks

Michael Shanks

ur. 1970, kończy 49 lat

Camilla Luddington

Camilla Luddington

ur. 1983, kończy 36 lat

Rachel Brosnahan

Rachel Brosnahan

ur. 1990, kończy 29 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV