Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Przeminęło z wiatrem wycofane z amerykańskiego kina, bo film promuje rasizm?

W amerykańskim Memphis zarządcy jednego z kin usunęli z grafiku legendarne Przeminęło z wiatrem. Zdaniem niektórych widzów, projekcja tego filmu miała być niestosowna.

Zarząd kina The Orpheum Theatre z miasta Memphis w stanie Tennessee podjął decyzję o usunięciu z grafiku legendarnego filmu Przeminęło z wiatrem. Powodem takiego stanu rzeczy mają być „liczne komentarze”, które pojawiły się po seansie produkcji w dniu 11 sierpnia. Zdaniem autorów doniesień, obraz ma być „niestosowny”. Właściciele kina wystosowali już w tej sprawie stosowne oświadczenie:

Zazwyczaj dobieramy tytuły na sekcję wakacyjną na wiosnę każdego roku, ale akurat w tym zrobiliśmy to szybciej, zgodnie z wytycznymi naszych sponsorów. Kino Orpheum Theatre bardzo sobie ceni głosy wszystkich członków lokalnej społeczności, którzy wypowiedzieli się na temat naszego programu. Ostatni seans filmu Przeminęło z wiatrem, który odbył się w piątek, 11 sierpnia, zrodził liczne komentarze. Bardzo dokładnie się im przyjrzeliśmy. Jako organizacja, której statut zakłada dostarczanie widzom rozrywki i edukowanie ludzi, nie możemy wyświetlać produkcji, która jest niestosowna dla dużej części lokalnej społeczności.

Zobacz także: Netflix o rasizmie i morderstwie. Poruszający zwiastun Strong Island

Przypomnijmy, że przez lata Przeminęło z wiatrem oskarżano o wypaczanie problemów czarnoskórych mieszkańców amerykańskiego Południa. Pod komunikatem włodarzy Orpheum Theatre, który opublikowano także na Facebooku, niektórzy z komentatorów nazywają film „rasistowskim”. Pojawiają się także ironiczne wzmianki o „supremacji białej rasy”.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Everett Collection

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
-

Oto zdjęcie, dzięki któremu Gal Gadot…

Zack Snyder i Gal Gadot rzucili nowe światło na to, w jaki sposób aktorka otrzymała…

Wiktor Fisz
-

Pokonał mumię, zniknął i wraca jako…

Kiedyś młody bóg – adonis rozkochujący kobiety jednym spojrzeniem. Dzisiaj wykonawca charakterystyczny, zaskakujący widzów i…

Norbert Zaskórski
-

Cosplayerka robi swoje stroje z jedzenia.…

Pewna cosplayerka tworzy świetne stroje różnych bohaterów i bohaterek z jedzenia.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny marzec. Nowe seriale i filmy na marzec 2019 to…

Piotr Piskozub
-

Netflix – co jest prawdziwym powodem…

Portal Hollywood Reporter rzucił nowe światło na umowę firm Netflix i Disney związaną z emisją…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.