Qualcomm mógł pośrednio potwierdzić przybliżoną datę premiery iPhone’a 5G

W tym roku Apple odpuściło walkę o użytkowników zainteresowanych zakupem smartfonów obsługujących standard 5G. Ale coraz poszlak więcej wskazuje na to, że taki iPhone zadebiutuje w przyszłym roku.

W tym roku Apple odpuściło walkę o użytkowników zainteresowanych zakupem smartfonów obsługujących standard 5G. Ale coraz poszlak więcej wskazuje na to, że taki iPhone zadebiutuje w przyszłym roku.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  iphone 

Przeskok na infrastrukturę 5G to konieczność, przed którą nie można uciec. Za kilka lat obecna technologia łączności bezprzewodowej będzie zbyt mało wydajna, aby poradzić sobie z narastającą liczbą urządzeń podłączonych do sieci. Rozwój innowacyjnych serwisów streamingowych również wymusza na koncernach telekomunikacyjnych rozwijanie infrastruktury nowej generacji. Część topowych producentów sprzętu elektronicznego już rozpoczęła produkcję urządzeń z modułem 5G, ale w tej grupie brakuje jednego, ważnego gracza.

Apple w tym roku zdystansowało się od 5G. Dotychczasowe przecieki oraz analizy rynkowe sugerowały, że firma zainwestuje w tę technologię dopiero w przyszłym roku. Niestety, były to jedynie przewidywania, a Apple nie skomentowało ich w żaden sposób. Ale plany firmy pośrednio mógł ujawnić jeden z czołowych producentów modemów 5G. Podczas podsumowania ostatniego kwartału finansowego dyrektor finansowy korporacji Qualcomm, Akash Palkhiwala, zdradził, że w przyszłym roku można spodziewać się dwóch dużych fal wdrożeniowych 5G. Jednej na wiosnę, drugiej na jesieni.

Producenci sprzętu z Androidem zazwyczaj prezentują swoje topowe telefony w pierwszej połowie roku, pod koniec wakacji debiutują jedynie pojedyncze urządzenia klasy premium takie jak np. Samsung Galaxy Note. Z kolei Apple od lat prezentuje światu iPhone’y właśnie na jesieni. I choć Palkhiwala nie powiedział, o jakich urządzeniach mowa, jeśli stwierdził, że pod koniec roku pojawi się kolejna grupa sprzętów klasy premium z modułem 5G, mogło mu chodzić właśnie o telefony od Apple.

Jeśli ktoś nadal nie jest do końca przekonany, czy warto zmieniać stary telefon na iPhone’a obecnej generacji, dobrym pomysłem będzie wstrzymanie się z zakupem urządzenia do przyszłego roku. Jeśli kolejny iPhone rzeczywiście zostanie wyposażony w moduł 5G, na pewno warto na niego poczekać.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Apple

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV