Sam Raimi może wyreżyserować film na podstawie cyklu Kroniki królobójcy

Kroniki królobójcy to znany literacki cykl fantasy autorstwa Patricka Rothfussa. Zgodnie z nowymi informacjami, wysokobudżetowy film na ich podstawie może wyreżyserować Sam Raimi.

Kroniki królobójcy to znany literacki cykl fantasy autorstwa Patricka Rothfussa. Zgodnie z nowymi informacjami, wysokobudżetowy film na ich podstawie może wyreżyserować Sam Raimi.

Michalina Reda

Michalina Reda

Pomysł na adaptację znanego cyklu powieściowego Kroniki królobójcy autorstwa Patrick Rothfuss narodził się jeszcze w 2015 roku - wówczas ogłoszono, że rozwijane będą równocześnie wersja filmowa oraz serialowa. Do tej pory pojawiały się informacje jedynie o tej drugiej - do odcinkowego projektu przyłączyła się platforma Showtime, a na stanowisko showrunnera zaangażowano Johna Rogersa. Zgodnie z informacjami, muzykę do produkcji skomponuje Lin-Manuel Miranda, który będzie również zaangażowany w wersję filmową jako producent.

Tymczasem w sieci pojawiają się nowe informacje o projekcie pełnometrażowym. Jak podaje portal Variety, Sam Raimi prowadzi negocjacje ze studiem Lionsgate w sprawie objęcia stanowiska reżysera. Pełnometrażowa produkcja jest zapowiadana jako wysokobudżetowy film fantasy.

W Polsce na Kroniki Królobójcy składają się dwie wydane powieści – Imię wiatru oraz Strach mędrca, a także spin-off w postaci noweli Muzyka milczącego świata. Książki sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Przypomnijmy, że Sam Raimi jest reżyserem trylogii o Spider-Manie, gdzie w rolę Człowieka-Pająka wcielał się Tobey Maguire. Reżyser ma w swoim dorobku także filmy takie jak Oz: Wielki i Potężny, Martwe zło, czy Wrota do piekieł.

Lionsgate nie komentuje doniesień o kandydaturze Raimiego. W chwili obecnej informacje należy traktować jako plotki.


The End of the F***ing World tylko na NETFLIX

Advertisement

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV