Repertuar kin Nowość Program TV

Samsung zaprezentował mniejszego, 75-calowego microLED-a

MicroLED jawił się jako naturalny następca OLED-a, niestety pierwsze wyświetlacze wykonane w tej technologii były zbyt duże, aby sprawdzić się w domowych warunkach. Dziś Samsung udowodnił, że jest w stanie wyprodukować mniejsze MicroLED-y.

Podczas zeszłorocznych targów CES w Las Vegas największą atrakcją na stoisku Samsunga był gigantyczny wyświetlacz The Wall wykonany w technologii MicroLED. W tym roku Koreańczycy postanowili powrócić z jego mniejszą i bardziej praktyczną wersją: 75-calowym telewizorem, który może wyświetlać obrazy w rozdzielczości 4K. Wyświetlacz w takim rozmiarze idealnie sprawdziłby się w domowym zaciszu.

Największą zaletą MicroLED-ów jest sposób, w jaki generują obraz. Sprzęt łączy to, co najlepsze w klasycznych wyświetlaczach LED oraz OLED. Z jednej strony funkcjonuje tak, jak matryce organiczne – każdy piksel świeci niezależnie, dzięki czemu można uzyskać idealny kontrast. Z drugiej strony piksele zbudowano z klasycznych LED-ów a nie OLED-ów, dzięki czemu świecą jaśniej i są bardziej odporne na wypalenie. W ten sposób udało się zaprojektować telewizor, który perfekcyjnie odwzorowuje kolory, oferuje doskonały kontrast, świeci bardzo jasno, a jego żywotność jest na bardzo wysokim poziomie.

Ciekawie prezentuje się także sama konstrukcja. MicroLED-y to wyświetlacze modułowe, składane z niewielkich, kwadratowych kafelków. Pozwala to na bazie jednego modułu zbudować zarówno niewielki, kilkudziesięciocalowy wyświetlacz, jak i 219-calowego The Walla. To telewizor, który dostosowuje się do potrzeb jego odbiorcy, firmy bądź użytkownika domowego.

-
-

Niestety, mimo iż na targach zaprezentowano mniejszego MicroLED-a, Samsung na razie nie wypowiada się na temat tego, kiedy takie telewizory mogłyby trafić do sprzedaży ani ile trzeba za nie zapłacić. Technologia ta wciąż jest w fazie prototypowej i wymaga jeszcze wielu testów, zanim trafi do powszechnego użytku. W minionym roku Samsung zapowiedział, że MicroLED pojawi się na rynku w ciągu dwóch-trzech lat. Możemy zatem podejrzewać, że pierwszego konsumenckiego MicroLED-a kupimy w sklepie z elektroniką za kilkanaście miesięcy.

Źródło: The Verge / Samsung

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.