Repertuar kin Nowość Program TV

Scarlet Witch jako Mutant? Marvel może ujawnić prawdziwą historię postaci

W sieci pojawiły się spekulacje, wedle których filmy Marvela pokażą prawdziwą genezę komiksowej Scarlet Witch - tę, która do tej pory była przemilczana. Poznajcie szczegóły.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Scarlet Witch, znana pod imieniem i nazwiskiem Wanda Maximoff, to komiksowa postać Marvela, w którą na wielkim ekranie wciela się Elizabeth Olsen. Gdy poznaliśmy bohaterkę w filmie Avengers: Czas Ultrona, przedstawiono nam ją jako jedno z bliźniąt z Sokovii, eksperymentalnie wystawionych na działanie Kamienia Umysłu. Komiksowe korzenie Wandy są jednak zupełnie inne. Bohaterka jest córka Magneto, a jej moce nie wzięły się z powietrza – Scarlet Witch jest bowiem Mutantką. To określenie nie pojawiło się jednak w MCU, ponieważ jeszcze do niedawna prawa do Mutantów posiadała wytwórnia 20th Century Fox. Nic więc dziwnego, że życiorys Wandy został nieco zmieniony. Teraz jednak w sieci pojawiły się pierwsze sugestie, że może się to zmienić.

Disney przejął 20th Century Fox, nabywając tym samym praw do pozostałych postaci komiksowych, będących do tej pory poza zasięgiem MCU. W tym gronie znaleźli się też przedstawiciele całej serii X-Men, a zatem właśnie Mutanci. Bob Iger z Disneya powtarzał, że przyjdzie dzień, gdy te postaci powrócą do MCU i Marvel zdaje się już do tego przygotowywać. W nowo opublikowanej przez studio książce Visual Dictionary zamieszczono wszystkie ciekawostki na temat MCU, a także opisy poszczególnych postaci. Notatka, która towarzyszy Wandzie nie mówi wprost o jej korzeniach, jednak wyraźnie sugeruje, że źródło jej mocy leży znacznie dalej niż mogliśmy podejrzewać w filmach – wystarczy zwrócić uwagę na pierwsze zdanie i sformułowanie, iż Kamień „odblokował coś, co już w niej istniało”.

Możecie nazywać ją Scarlet Witch, ale jej moce nie wzięły się z okultyzmu. Bez względu na to, czy od nowa ją zmienił, czy tylko odblokował coś, co już w niej było, Kamień Nieskończoności z Berła Lokiego obdarzył ją niesamowitą mocą umysłu. Wanda potrafi władać potężną telekinetyczną energią, z pomocą której może tworzyć bariery, lewitować, przenosić obiekty, czy czytać w myślach. Jest w stanie także manipulować myślami innych.

-
-

Fani natychmiast zaczęli spekulować, że w kolejnych filmach Marvela możemy poznać prawdziwą genezę Wandy i dowiemy się więcej o samych Mutantach. Skoro po transakcji między Fox i Disneyem prawa do postaci znalazły się pod jednym dachem, wydaje się to jak najbardziej prawdopodobne.

Na ewentualne połączenia musimy jednak jeszcze poczekać – mówi się, że połączenie uniwersów na wielkim ekranie nie dokona się aż do momentu sfinalizowania transakcji, co może zająć jeszcze kilka lat.

 

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers czeka Endgame, ale wpadkom nie…

Avengers: Endgame zamknie 3. fazę MCU - to dobry moment, aby przypomnieć największe błędy, które…

Piotr Piskozub
-

Aktorzy, którzy grali w kilku filmach…

Chcemy przedstawić Wam listę aktorów, którzy zagrali w więcej niż jednym filmie superbohaterskim.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Norbert Zaskórski
-

Oscary 2019 – Czarna Pantera tworzy…

Wczoraj poznaliśmy nominacje do Oscarów. Czarna Pantera od Marvel Studios otrzymała ich aż siedem. Kevin…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3

Co o tym sądzisz?