Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Scarlet Witch jako Mutant? Marvel może ujawnić prawdziwą historię postaci

W sieci pojawiły się spekulacje, wedle których filmy Marvela pokażą prawdziwą genezę komiksowej Scarlet Witch - tę, która do tej pory była przemilczana. Poznajcie szczegóły.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Scarlet Witch, znana pod imieniem i nazwiskiem Wanda Maximoff, to komiksowa postać Marvela, w którą na wielkim ekranie wciela się Elizabeth Olsen. Gdy poznaliśmy bohaterkę w filmie Avengers: Czas Ultrona, przedstawiono nam ją jako jedno z bliźniąt z Sokovii, eksperymentalnie wystawionych na działanie Kamienia Umysłu. Komiksowe korzenie Wandy są jednak zupełnie inne. Bohaterka jest córka Magneto, a jej moce nie wzięły się z powietrza – Scarlet Witch jest bowiem Mutantką. To określenie nie pojawiło się jednak w MCU, ponieważ jeszcze do niedawna prawa do Mutantów posiadała wytwórnia 20th Century Fox. Nic więc dziwnego, że życiorys Wandy został nieco zmieniony. Teraz jednak w sieci pojawiły się pierwsze sugestie, że może się to zmienić.

Disney przejął 20th Century Fox, nabywając tym samym praw do pozostałych postaci komiksowych, będących do tej pory poza zasięgiem MCU. W tym gronie znaleźli się też przedstawiciele całej serii X-Men, a zatem właśnie Mutanci. Bob Iger z Disneya powtarzał, że przyjdzie dzień, gdy te postaci powrócą do MCU i Marvel zdaje się już do tego przygotowywać. W nowo opublikowanej przez studio książce Visual Dictionary zamieszczono wszystkie ciekawostki na temat MCU, a także opisy poszczególnych postaci. Notatka, która towarzyszy Wandzie nie mówi wprost o jej korzeniach, jednak wyraźnie sugeruje, że źródło jej mocy leży znacznie dalej niż mogliśmy podejrzewać w filmach – wystarczy zwrócić uwagę na pierwsze zdanie i sformułowanie, iż Kamień „odblokował coś, co już w niej istniało”.

Możecie nazywać ją Scarlet Witch, ale jej moce nie wzięły się z okultyzmu. Bez względu na to, czy od nowa ją zmienił, czy tylko odblokował coś, co już w niej było, Kamień Nieskończoności z Berła Lokiego obdarzył ją niesamowitą mocą umysłu. Wanda potrafi władać potężną telekinetyczną energią, z pomocą której może tworzyć bariery, lewitować, przenosić obiekty, czy czytać w myślach. Jest w stanie także manipulować myślami innych.

-
-

Fani natychmiast zaczęli spekulować, że w kolejnych filmach Marvela możemy poznać prawdziwą genezę Wandy i dowiemy się więcej o samych Mutantach. Skoro po transakcji między Fox i Disneyem prawa do postaci znalazły się pod jednym dachem, wydaje się to jak najbardziej prawdopodobne.

Na ewentualne połączenia musimy jednak jeszcze poczekać – mówi się, że połączenie uniwersów na wielkim ekranie nie dokona się aż do momentu sfinalizowania transakcji, co może zająć jeszcze kilka lat.

 

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Norbert Zaskórski
-

Diuna 1984 vs Diuna 2020 –…

Świat kina doczekał się już jednego widowiska na podstawie książki Diuna. Natomiast w 2020 roku…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zwiastuny filmu…

Joe Russo, współreżyser Avengers: Koniec gry potwierdził, żeby nie ufać zwiastunom. Wyjaśnił ich podejście do…

Adam Siennica
-

Stranger Things – pełny zwiastun 3.…

Netflix niespodziewanie opublikował pełny zwiastun 3. sezonu Stranger Things. Poznajemy szczegóły!

Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – zwiastun…

Quentin Tarantino po raz kolejny zebrał gwiazdorską obsadę. Zwiastun Pewnego razu... w Hollywood pokazuje pierwsze…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.