Przeczytaj w weekend

Scott Wilson nie żyje. Aktor znany z The Walking Dead miał 76 lat

Scott Wilson nie żyje. Aktor wcielał się w Hershela Greene'a w serialu The Walking Dead.

Scott Wilson nie żyje. Aktor wcielał się w Hershela Greene'a w serialu The Walking Dead.

Michalina Reda

Michalina Reda

Scott Wilson nie żyje. Aktora kojarzymy przede wszystkim z roli Hershela Greene'a w serialu The Walking Dead, z którym był związany od 2011 roku.

Tuż przed poinformowaniem o jego śmierci, producenci ogłosili na Comic Conie w Nowym Jorku, że Hershel powróci w 9. sezonie serialu. Kilka godzin później smutną informację o jego odejściu podano za pośrednictwem konta na Twitterze należącego do The Walking Dead:

Przed przystąpieniem do serialu, aktor od lat związany był ze światem filmowym, jednak swoją karierę rozpoczynał od teatru. W 1967 roku zadebiutował w filmie pełnometrażowym In the Heat of the Night w reżyserii Normana Jewisona, a następnie pojawiał się w kolejnych filmach takich jak The Great Gatsby (1974), The Exorcist III, G.I. Jane czy Pearl Harbor. Do najpopularniejszych tytułów z jego udziałem należą The Ninth Configuration (nominacja do statuetki Złotego Globu), a w ostatnich latach Bosch czy C.S.I.: Crime Scene Investigation, gdzie zagrał Sama Brauna w dziewięciu odcinkach.

Zagraniczne strony podają, że Wilson zdążył nakręcić wszystkie swoje sceny do 9. sezonu The Walking Dead. Nadchodząca odsłona będzie zatem ostatnią, w której zobaczymy jego postać.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV