Sekiro: Shadows Die Twice nie zajmie wiele miejsca na dysku. Ujawniono rozmiar gry

Wygląda na to, że nie trzeba będzie organizować czyszczenia dysku przed premierą Sekiro: Shadows Die Twice.

Wygląda na to, że nie trzeba będzie organizować czyszczenia dysku przed premierą Sekiro: Shadows Die Twice.

Współczesne gry są coraz bardziej rozbudowane, a ich oprawa często zbliża się do fotorealizmu. Z takim postępem technologicznym wiążą się jednak też i większe wymagania - również te dotyczące ilości wymaganego miejsca na dysku twardym. W ciągu ostatnich lat na rynek trafiło kilka produkcji, które zajmowały około 100 GB.

Tym większym zaskoczeniem jest rozmiar nadchodzącego Sekiro: Shadows Die Twice. Na oficjalnej stronie gry w sklepie Microsoftu ujawniono, że gra ma wymagać zaledwie 12,58 GB wolnego miejsca. Można spodziewać się, że podobnie będzie wyglądać to w przypadku konsoli PlayStation 4. Strona w serwisie Steam wskazuje zaś, że wersja PC zajmie nieco więcej - 25 GB.

Można jeszcze spodziewać się, że do tego dojdzie też patch premierowy. Tego typu aktualizacje stały się już standardem w branży i najpewniej nie zabraknie go również przy okazji Sekiro: Shadows Die Twice.

Premiera Sekiro: Shadows Die Twice już 22 marca na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: dualshockers.com / fot. Activision

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV