Seria Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin doczeka się adaptacji

Jennifer Fox, producentka filmowa, nabyła prawda do serii książek fantasy Ziemiomorze, napisanych przez Ursulę K. Le Guin.

Jennifer Fox, producentka filmowa, nabyła prawda do serii książek fantasy Ziemiomorze, napisanych przez Ursulę K. Le Guin.

Wielokrotnie nagradzana autorka fantasy Ursula K. Le Guin, zmarła w styczniu tego roku. Przez wiele lat odmawiała współpracy z filmowcami i nie chciała, aby jej powieści trafiły na ekrany kin i telewizorów. Jej zdanie zmieniło się pod wpływem producentki Jennifer Fox (Wolny strzelec, Dziedzictwo Bourne'a), która kontaktowała się z pisarką przed jej śmiercią. Umowa została dopięta z synem autorki, Theo Downesem-Le Guinem, który będzie także producentem wykonawczym.

Seria zadebiutowała w 1964 roku i składa się z pięciu powieści i ośmiu opowiadań osadzonych w fikcyjnym świecie Ziemiomorze. Pierwszym utworem z cyklu było opowiadanie Magiczne słowo, wydane w 1964, ale sławę zyskała dopiero powieść Czarnoksiężnik z Archipelagu.

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: prószyński-ska

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV