Przeczytaj w weekend

Śliska sprawa: zekranizowany kryminał w księgarniach

Śliska sprawa to gratka dla fanów serialu Babylon Berlin. Pierwszy tom serii Volkera Kutschera już w sprzedaży.

Śliska sprawa to gratka dla fanów serialu Babylon Berlin. Pierwszy tom serii Volkera Kutschera już w sprzedaży.

Seria książek o Komisarzu Gereonie Rathu stała się inspiracją dla twórców serialu Babylon Berlin. Teraz czytelnicy w Polsce będą mogli przekonać się jak wyglądał literacki pierwowzór.

Nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się dzisiaj Śliska sprawa, pierwszy z kryminałów Volkera Kutschnera z serii o komisarzu Gereonie Rathu.

Oto okładka i opis Śliskiej sprawy:

Śliska sprawa - okładkaŹródło: W.A.B.

Komisarz Gereon Rath zostaje przeniesiony z Kolonii do Berlina, po tym gdy podczas służby omyłkowo zastrzelił syna wpływowego wydawcy prasowego. Rath, który wcześniej pracował w policji kryminalnej, ma zająć się sprawami obyczajowymi, co traktuje jako oczywistą degradację. Do jego zadań należy tropienie podziemia pornograficznego w tętniącej życiem stolicy Republiki Weimarskiej. Kiedy jednak z berlińskiego kanału zostają wyłowione zwłoki, komisarz postanawia zająć się tą sprawą i po godzinach prowadzić prywatne śledztwo. Niestety nieoczekiwanie wplątuje się w nowe kłopoty. Pewnej nocy jego działania śledzi bowiem pewien tajemniczy mężczyzna.
Między nim a komisarzem dochodzi do szarpaniny, w trakcie której broń Ratha wypala i przypadkowo zabija nieznajomego. Choć komisarz stara się zatrzeć ślady wypadku, morderstwo szybko wychodzi na jaw, a zadanie odnalezienia jego sprawcy zostaje przydzielone… Gereonowi Rathowi.

Źródło: W.A.B. / fot. W.A.B.

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV