Przeczytaj w weekend

Snowpiercer - nowy zwiastun serialu sf. Kiedy premiera?

Snowpiercer to serial science fiction stacji TNT. W końcu wiemy, kiedy premiera oczekiwanej produkcji.

Snowpiercer to serial science fiction stacji TNT. W końcu wiemy, kiedy premiera oczekiwanej produkcji.

Adam Siennica
Adam Siennica

Snowpiercer to serial science fiction oparty na francuskiej powieści graficznej pod tym samym tytułem oraz koreańskim filmie Snowpiercer: Arka przyszłości. Stacja TNT długo nad nim pracuje, ale w końcu ujawniono, kiedy premiera: 31 maja 2020 roku w USA. Nowy teaser pokazuje sceny oraz ją zapowiada.

Przypomnijmy, że prace nad serialem trwają od 2016 roku, kiedy zamówienie realizację pilota. W 2018 roku zamówiono pierwszy sezon. W między czasie nastąpiła zamiana za sterami. Obecnym showrunnerem jest Graeme Manson, znany z hitu Orphan Black. Potem były problemy z reżyserem Scottem Derricksonem, który nie chciał wrócić podczas dokrętek oraz ze zmianą stacji emitującej serial - najpierw przeniesiono go z TNT do TBS, a potem z powrotem.

Fabuła rozgrywa się siedem lat po tym, jak Ziemia stała się mroźnym pustkowiem i skupia się na resztkach ludzkości, którzy mieszkają w pociągu jeżdżącym po całym globie. 

W obsadzie są Jennifer Connely, Daveed Digs, Alison Wright, Mickey Sumner, Susan Park, Iddo Goldberg, Katie McGuinness, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand i Jaylin Fletcher.

Trwają prace nad 2. sezonem.

nullfot. materiały prasowe

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV