Sorge: wiosną nowa powieść Aleksandry Zielińskiej

Sorge to tytuł nowej powieści Aleksandry Zielińskiej, cenionej polskiej autorki młodego pokolenia. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Sorge to tytuł nowej powieści Aleksandry Zielińskiej, cenionej polskiej autorki młodego pokolenia. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Do tej pory na dorobek Aleksandra Zielińska składały się dwie powieści (Przypadek Alicji oraz Bura i szał), a także zbiór opowiadań Kijanki i kretowiska. Jej utwory uzyskiwały już nominacje do prestiżowych nagród, m.in. Gdynia czy nagród im. Gombrowicza i Conrada.

Wydawnictwo W.A.B. ogłosiło, że nowa powieść Zielińskiej będzie nosiła tytuł Sorge. Premiera powieści planowana jest na 24 kwietnia br.

Wydawca tymi słowami zapowiada Sorge:

Powieść o stracie i żałobie, zarówno po zmarłych, jak i żywych. Akcja dzieje się we wczesnych latach dwutysięcznych w małej miejscowości Sorge na Lubelszczyźnie.
Główna bohaterka rozpoczyna pracę w szkole podstawowej. Pod koniec roku szkolnego dochodzi do tragedii – podczas wyjazdu na wycieczkę do Niemiec w wypadku giną wszyscy uczniowie szóstej klasy.
Miasteczko pogrąża się w żałobie z powodu utraty całego pokolenia dzieci. Ocalała z wypadku bohaterka spotyka się z szykanami i rosnącą nienawiścią.

Sorge - okładka
Źródło: W.A.B.

Źródło: W.A.B. / fot. W.A.B.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV