Star Wars. Nowy świt – szczegóły polskiego wydania książki

Wydawnictwo Uroboros udostępniło informacje o książce Star Wars. Nowy świt. Przeczytajcie opis powieści oraz zobaczcie jej okładkę.

Wydawnictwo Uroboros udostępniło informacje o książce Star Wars. Nowy świt. Przeczytajcie opis powieści oraz zobaczcie jej okładkę.

Uroboros kontynuuje wydawanie w Polsce książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Najbliższą premierą będzie Star Wars: A New Dawn autorstwa Johna Jacksona Millera. W książce zamieszczona zostanie także przedmowa Dave'a Filoniego - współtwórcy serialu animowanego Star Wars: The Clone Wars oraz Star Wars Rebels. Akcja powieści toczy się 6 lat przed wydarzeniami znanymi z tego drugiego serialu, pojawiają się w niej też znane z niego postacie.

Wydawca w ten sposób opisuje książkę:

„Wojna dobiegła końca. Separatyści zostali zgładzeni, a bunt Jedi – stłumiony. Stoimy u progu nowego początku”. – Imperator Palpatine

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.

Star Wars. Nowy świt ukaże się w empikowskiej przedsprzedaży 30 marca, a do wszystkich księgarń trafi 13 kwietnia br. Książka ma kosztować 34,99 zł. Zachowano oryginalną okładkę:

star wars nowy świt - okładka
Źródło: Uroboros

Źródło: Uroboros

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV