Steam powoli żegna się z Ubuntu

Kolejna aktualizacja Ubuntu odetnie użytkowników tego systemu od oficjalnego wsparcia ze strony Steama. Firma Valve postawi na inną dystrybucję.

Kolejna aktualizacja Ubuntu odetnie użytkowników tego systemu od oficjalnego wsparcia ze strony Steama. Firma Valve postawi na inną dystrybucję.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  valve 

Mimo iż SteamOS, system operacyjny od Valve, oparty jest na Linuksie, firma nie zamierza bezwarunkowo wspierać wszystkich dystrybucji tego oprogramowania, nawet jeśli cieszy się dużym uznaniem wśród społeczności. Wkrótce na cenzurowanym znajdzie się Ubuntu, jedna z popularniejszych dystrybucji. Wszystko z powodu najnowszej aktualizacji, z której programiści usuną obsługę 32-bitowych bibliotek.

Ten ruch ze strony Canonical, firmy odpowiedzialnej za rozwój Ubuntu, nie przypadł do gustu firmie Valve. Pierre-Loup Griffais, jeden z pracowników firmy, poinformował na swoim profilu twitterowym, że w związku z nowym kierunkiem rozwoju oprogramowania obranym przez Canonical, Ubuntu straci status rekomendowanego systemu operacyjnego do obsługi Steama:

Rozłam nastąpi w momencie wprowadzenia na rynek jesiennejaktualizacji oznaczonej numerem 19.10. Valve nie porzuci jednak całkowicie użytkowników Linuxa. Firma planuje uruchomić program wsparcia dla innej dystrybucji. Co więcej, Valve nie wycofa się ze wsparcia poprzednich wersji Ubuntu. Jeśli zatem posiadacze tego systemu nie dokonają aktualizacji do najnowszej wersji, jeszcze przez kilka lat będą mogli bez większych problemów korzystać ze Steama na swoim linuksowym komputerze.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Steam

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV