Repertuar kin Nowość Program TV

Syfy daje zielone światło na rozpoczęcie produkcji miniserialu o podróży w kosmos

Stacja Syfy zamówiła sześciogodzinny miniserial pt. Ascension i ustaliła jego premierę na czwarty kwartał 2014 roku. To jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa do spraw programowych stacji, Billa McGoldricka.

Twórcą miniserialu jest Marc Stern, a scenariusz napisze Philip Levens (Smallville). „Ascension” to produkcja, której akcja będzie działa się na tytułowym statku kosmicznym. W roku 1963 Stany Zjednoczone wysłały go z misją zaludnienia nowego świata. Na jego pokładzie znalazło się kilkuset mężczyzn, kobiet i dzieci. Po trwającej 50 lat wyprawie, bohaterowie docierają do momentu, od którego nie ma już powrotu. Tajemnicze morderstwo młodej kobiety sprawia, że populacja statku zaczyna zastanawiać się jaki jest prawdziwy cel ich misji.

Producentem będzie Sea To Sky Studios, a zdjęcia rozpoczną się za kilka miesięcy w Montrealu. Niebawem ruszą castingi do głównych ról. Wypada żałować, że powyższy projekt to tylko miniseria, a nie pełnoprawna produkcja serialowa (planowana na kilka sezonów) dziejąca się w przestrzeni kosmicznej. W dzisiejszej telewizji brakuje seriali w stylu Battlestar Galactica, czy Stargate Universe. Być może „Ascension” przywróci trend na projekty tworzone w stylu space opery.

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?