Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Szokujący ślub. Komiksowy Batman złamany emocjonalnie przez [SPOILER]

Na amerykański rynek trafił już komiks Batman #50, w którym Mroczny Rycerz i Kobieta-Kot mieli powiedzieć sobie sakramentalne "tak".
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Trzy dni temu New York Times do spółki z samym DC zdradził spoilery na temat komiksu Batman #50, w którym Mroczny Rycerz miał stanąć na ślubnym kobiercu z Kobietą-Kot. Fani byli mocno niezadowoleni z faktu, że jeszcze przed premierą zeszytu dowiedzieli się o tym, iż para ostatecznie nie powie sobie sakramentalnego „tak”. Bruce Wayne przez blisko godzinę czekał na swoją wybrankę serca na dachu Finger Tower w Gotham – jego luba ostatecznie się nie pojawiła. Taki obrót spraw tłumaczyła w specjalnej notce:

Wciąż jesteś dzieciakiem, Bruce. Zranionym dzieciakiem. (…) Jak mogłabym to zrobić? By ocalić świat, herosi muszą dokonywać poświęceń. Moje poświęcenie to moje życie. To ty. (…) Najwidoczniej zawsze potrzebujesz swojej niedoli.

Innymi słowy: Kobieta-Kot uznała, że ślub z Batmanem uczyni z pana młodego szczęśliwego człowieka, a to zakończy jego działalność jako Mrocznego Rycerza. Okazuje się jednak, że nie to było w całej historii najbardziej szokujące.

Z komiksu Batman #50 dowiadujemy się bowiem, że za całym obrotem spraw stał Bane, który chciał złamać swojego przeciwnika emocjonalnie i właśnie w ten sposób doprowadzić historię Mrocznego Rycerza do końca. Jeszcze bardziej zaskakujący może być fakt, że w realizacji planu pomagali mu inni złoczyńcy – Joker, Człowiek-Zagadka i… Batman w wersji, którą poznaliśmy z komiksu Flashpoint. Punkt krytyczny.

Przypomnijmy, że Bane wśród komiksowych fanów znany jest jako ten, który „złamał nietoperza” – w serii Knightfall dosłownie przetrącił mu kręgosłup.

spoilery
-
-

Scenarzysta serii Batman z DC Rebirth, Tom King, zapewnia, że ma pomysł na rozciągnięcie cyklu do aż 100 zeszytów.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: DC
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.