Teslasuit Glove – rękawice VR wyczują puls i zasymulują zmysł dotyku
Projektanci kombinezonu Teslasuit opracowali nowy system kontrolowania wirtualnej rzeczywistości. Ich rękawice pozwolą głębiej zanurzyć się w światach VR.
Projektanci kombinezonu Teslasuit opracowali nowy system kontrolowania wirtualnej rzeczywistości. Ich rękawice pozwolą głębiej zanurzyć się w światach VR.
Podczas styczniowych targów CES w Las Vegas firma Teslasuit planuje zaprezentować entuzjastom wirtualnej rzeczywistości swój nowy gadżet. Rękawice haptyczne Teslasuit Glove, które usprawnią korzystanie z VR, pozwolą poczuć wirtualne przedmioty oraz przeanalizują dane spływające z czujników biometrycznych.
Teslasuit Gloves będą jednym z najbardziej zaawansowanych kontrolerów VR dostępnych na rynku. Ich twórcy zadbali o to, aby pozwoliły w pełni zanurzyć się w wirtualnych światach: zaprojektowano je w taki sposób, aby precyzyjnie śledziły ruchy dłoni, monitorując położenie poszczególnych palców oraz układ nadgarstka. Dzięki temu użytkownik będzie mógł obsługiwać treści VR bez korzystania z tradycyjnych kontrolerów, wejdzie w bezpośrednią interakcję z cyfrowym światem.
Na tym jednak nie koniec, w końcu na rynku nie brakuje prototypowych rękawic tego typu. Największą zaletą Teslasuit Gloves jest możliwość symulowania wrażenia dotyku. W urządzeniu zaimplementowano technologię, która pozwoli poczuć fakturę wirtualnych obiektów. Każdy z palców rękawicy wyposażono w dziewięć elektrod, które będą wysyłały sygnały haptyczne do użytkownika. Z kolei plastikowy egzoszkielet ma odpowiadać za symulowanie oporu oraz wibracji podczas wchodzenia w interakcję z ciężkimi obiektami.
Oprócz tego nowe rękawice będą w czasie rzeczywistym monitorować puls użytkownika. Dane te posłużą do analizy zaangażowania oraz poziomu stresu w obliczu czynności wykonywanych w wirtualnej rzeczywistości.
Teslasuit Gloves mogą wydawać się doskonałym kontrolerem dla miłośników gier VR, ale producent nie ukrywa, że nie były projektowane z myślą o tym segmencie rynku. To sprzęt dla profesjonalistów zajmujących się m.in. szkoleniem pracowników w VR, którzy są skłonni wydać na innowacyjny kontroler 5 tysięcy dolarów. Sprawdzą się wśród inżynierów, biotechnologów czy kosmonautów, a nie w rękach graczy. Ale kto wie, jeśli odniosą spektakularny sukces, być może nakręcą popyt na domowe rozwiązania tego typu, które wciąż funkcjonują wyłącznie w ramach ciekawostki technologicznej.
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat