Projektanci rękawicy do VR wypożyczą ją twórcom za darmo

Japońska firma Exiii będzie za darmo udostępniać swoje haptyczne rękawice deweloperom zainteresowanym wykorzystaniem ich w swoich produkcjach. 

Japońska firma Exiii będzie za darmo udostępniać swoje haptyczne rękawice deweloperom zainteresowanym wykorzystaniem ich w swoich produkcjach. 

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Raz na kilka tygodni słyszymy o start-upie, który znalazł "rewolucyjny sposób na pogłębienie doświadczeń w rzeczywistości wirtualnej". Większość z prezentowanych sprzętów prawdopodobnie świetnie sprawdza się podczas pracy, ale wszystkie mają jedną, poważną wadę: jeśli nie zainteresują się nimi deweloperzy, szybko o nich zapomnimy. To dlatego firma Exiii planuje udostępniać producentom gier rękawicę EXOS Wrist DK2 bez żadnych opłat.

Program EXOS for Hackers w swojej podstawowej odsłonie pozwoli mniejszym i mniej zamożnym deweloperom przetestowanie rękawicy przez miesiąc. Firmy zainteresowane pogłębionymi testami mogą wnioskować o wydłużenia okresu wypożyczenia do sześciu miesięcy. Niestety, program skierowany jest wyłącznie do twórców z Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. Ale jeśli znajdzie się wystarczająco liczne grono firm zainteresowanych testami, można liczyć na to, że w przyszłości sprzęt trafi do powszechnego użytku.

Rękawicę wyposażono w układ haptyczny, który pozwala poczuć obiekty w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki niej użytkownicy poczują opór stawiany np. przez spust pistoletu czy uderzenie piłki tenisowej o rakietę. Sprzęt jest bardzo lekki i potrafi zastępować zmysł dotyku na wielu płaszczyznach - symuluje wagę, teksturę i miękkość wirtualnych przedmiotów. Jeśli urządzenie spotkałoby się z przychylnością ze strony projektantów gier, miałoby szansę zauważalnie pogłębić nasze doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Exiii

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV