The Defenders – 2. sezon jednak powstanie? Producent precyzuje

The Defenders to serial Netflixa, który nie cieszył się szczególną popularnością w porównaniu innych produkcji o superbohaterach. W świetle prawdopodobnego nieprzedłużania serialu, producent sugeruje, że być może to jeszcze nie koniec.

The Defenders to serial Netflixa, który nie cieszył się szczególną popularnością w porównaniu innych produkcji o superbohaterach. W świetle prawdopodobnego nieprzedłużania serialu, producent sugeruje, że być może to jeszcze nie koniec.

Michalina Reda

Michalina Reda

O tym, że Netflix prawdopodobnie nie przedłuży The Defenders na kolejny sezon, pisaliśmy dla Was kilka dni temu. Spekulacje o kasacji produkcji narodziły się po tym, jak streamingowy gigant ogłosił powstanie nowej marki dla geeków - "NX", w skład którego wejdą filmy i serial z superbohaterami. The Defenders nie znaleźli się na liście, co po części pokrywało się z przewidywaniami samej obsady - aktorzy i ekipa już wcześniej sugerowali, że produkcja nie zostanie przedłużona.

Innego zdania zdaje się być jednak producent The Defenders, Jeph Loeb. W wywiadzie dla portalu Entertainment Weekly zdradził, że serial wcale nie został przez nikogo skreślony, a to, że w chwili obecnej nie ma planów na przedłużenie, nie znaczy, że w przyszłości takie się nie pojawią. Jak tłumaczy:

Zawsze powtarzaliśmy po prostu, że na razie nie ma planów na więcej. Ale to nie znaczy, że serial został skasowany. I nie znaczy również, że w przyszłości nie mogą pojawić się w postacie inne niż te, które znamy z pierwszego sezonu. Dla przykładu, jest wielu Avengers, co tylko powinno upewnić Was w przekonaniu, że może być równie wielu Defenders. Bo nikt nigdy się w ten sposób do nich nie odniósł - nie nosili symbolu D na swoich paskach, nie spotykali się w budynku, który ma wielkie D na dachu... To po prostu czworo niedopasowanych bohaterów, do których dołączają też inni bohaterowie z seriali Netflixa - to była po prostu ich konkretna wspólna historia.

Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie The Defenders pojawili się Jessica Jones, Luke Cage, Daredevil i Iron Fist, z których każde ma już swój osobny serial. Nawiązując do Iron Fist, Loeb dodał, że jest otwarty na trzeci sezon produkcji. Jak mówi:

W przeciwieństwie do studia filmowego, które może ogłosić, że Captain Marvel zadebiutuje w 2019 roku, studio telewizyjne zawsze będzie zależne od dystrybutorów i sieci. Więc jeśli nasza sieć zechce kolejnego sezonu Iron Fist, jesteśmy gotowi do działania. Czekamy na ich odpowiedź.

Najbliższym powracającym serialem Netflixa jest Daredevil. 3. sezon zadebiutuje 19 października.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV