Repertuar kin Nowość Program TV

„The Knick” – będzie 2. sezon

Na blisko miesiąc przed premierą serialu The Knick, stacja Cinemax dała zielone światło na rozpoczęcie produkcji 2. serii.

The Knick, nowy serial Stevena Soderbergha może być jednym z hitów lata i kolejną ważną produkcją w portfolio stacji Cinemax. Podczas trwającego w Los Angeles TCA Summer Tour oficjalnie ogłoszono, że w 2015 roku The Knick powróci do ramówki z drugim sezonem.

Premiera 1. serii zaplanowana jest na 8 sierpnia. W Polsce The Knick będziemy mogli oglądać na kanale Cinemax już od 9 sierpnia. – Gdy otrzymałem scenariusz pierwszego odcinka, nie mogłem podjąć innej decyzji, niż tylko zgodzić się na angaż – powiedział grający w The Knick główną rolę Clive Owen. Twórca serialu – Steven Soderbergh, który wyreżyserował wszystkie 10 odcinków 1. sezonu twierdzi, że podczas prac nad 2. serią planuje zaangażować się w reżyserię tak samo mocno. – Dla mnie to bardzo efektywny sposób pracy. Zarówno ze względów finansowych, jak i estetycznych – stwierdził.

Czytaj także: „The Knick” – Clive Owen niczym Dr House?

Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w skład którego wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr. oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który – wbrew woli Thackery’ego, zostaje włączony do zespołu. Galerię charakterystycznych postaci serialu uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia mówić się, co myśli. 

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

MCU, Gwiezdne wojny… Dla polskiej cosplayerki…

Star Nacho to Polka o wielu twarzach. Cosplayerka wciela się w rozmaite postacie popkulturowe -…

Piotr Piskozub
-

Fani MCU pokochali tę galerię. Hulk…

W sieci pojawiła się nie lada gratka dla fanów MCU - galeria, w której Hulk…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 13 –…

Wikingowie powrócili z sezonem 5B. Jak początek był przyzwoity, tak kolejne odcinki ciągle rozczarowują. 13.…

Ocena recenzenta:
5
Norbert Zaskórski
-

Wiedźmin – Geralt jako kobieta. Fan…

W sieci pojawiła się grafika ukazująca słynnego łowcę potworów z powieści Andrzeja Sapkowskiego jako kobietę.

Michalina Reda
spoilery
-

Ostatni Jedi – Andy Serkis żałuje…

Andy Serkis, który w filmie Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi zagrał Snoke'a, wyjawił, że żałuje tego,…

Norbert Zaskórski
-

Avengers: Wojna bez granic – pstryknięcie…

W sieci pojawiła się kolejna teoria fanowska dotycząca filmu Avengers: Wojna bez granic. Tym razem…

Co o tym sądzisz?