Przeczytaj w weekend

The Mist – opowiadanie Stephena Kinga jako serial

The Mist (Mgła) - popularne opowiadanie Stephena Kinga doczeka się telewizyjnej adaptacji. 1. sezon serialu zamówiła telewizja Spike.

The Mist (Mgła) - popularne opowiadanie Stephena Kinga doczeka się telewizyjnej adaptacji. 1. sezon serialu zamówiła telewizja Spike.

Telewizja Spike dała zielone światło na rozpoczęcie produkcji 1. sezonu serialu The Mist (Mgła), który będzie się składał z 10 odcinków. Projekt w całości zostanie oparty na opowiadaniu Mgła Stephena Kinga. W Polsce opowiadanie można znaleźć w zbiorze Skeleton Crew, które wydane zostało przez Prószyński i S-ka.

Fabuła produkcji opowiada o gęstej mgle, która nagle pojawia się w małym miasteczku i doprowadza do ogromnego spustoszenia. Bohaterowie z obawy o swoje życie kryją się w supermarkecie, a tam muszą stawić czoła nie tylko zagrożeniu z zewnątrz, ale też zmierzyć się z własnymi lękami.

Czytaj także: Gra o tron – twórcy zapowiadają finałowe sezony

W lutym telewizja Spike zamówiła pilotowy odcinek serialu, ale po zobaczeniu scenariusza od razu zdecydowała się na zamówienie 1. serii. Zdjęcia ruszą latem, a premiera zaplanowana jest na 2017 rok. Castingi do głównych ról trwają.

Przypominamy, że The Mist doczekała się kinowej ekranizacji w 2007 roku. W obsadzie znaleźli się wtedy: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Andre Braugher i Laurie Holden.

 


Audiobooki w streamingu bez ograniczeń! Wybieraj spośród tysięcy tytułów!

Storytel - reklama

Źródło: TVLine / Fot. Spike

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV