Tomasz Bagiński i potwór. Obejrzyj film Operacja Bazyliszek

Zadebiutowała nowa produkcja z cyklu Legendy Polskie. Tym razem mamy opowieść o słynnym potworze z polskich legend - Bazyliszku.

Zadebiutowała nowa produkcja z cyklu Legendy Polskie. Tym razem mamy opowieść o słynnym potworze z polskich legend - Bazyliszku.

Film krótkometrażowy Operacja Bazyliszek został wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego. Należy on do cyklu Legendy Polskie, na który składają się też takie filmy jak SmokTwardowskyTwardowsky 2.0. Według założeń Allegro, Platige Image, Bagińskiego i całej ekipy Legendy Polskie tworzą wspólne, rozbudowane uniwersum, które jest ze sobą spójnie powiązane fabularnie. Sam Bagiński w wywiadzie dla naEKRANIE.pl wyjaśniał, że inspirują się większymi, jak studiem Marvel, co zostało zobrazowane też wykorzystaniem motywu sceny po napisach:

- Tak, jasne. Wiadomo, że idziemy trochę po śladach twórców znacznie większych. Ja w ogóle uważam, że to ostatni moment, by zrobić coś takiego z polską popkulturą filmową. To już ostatnia chwila, by się załapać.

Czytaj także: Bagiński o Legendach Polskich, pełnym metrażu i komedii polskiej. Nasz wywiad

A co Bagiński sądzi o rosnącej popularności Legend Polskich?

-– Nasza współpraca jest idealna, bardzo wiele nauczyliśmy się o sobie i od siebie. Twórcy potrzebują mądrych producentów, a producenci mądrych twórców – tylko na styku tych dwóch sił mogą się rodzić rzeczy prawdziwie niezwykłe. Wydaje mi się też, że współpraca się zacieśnia, bo widzimy, że to działa. Pierwsze filmy dla wszystkich były rodzajem testu, teraz z każdą kolejną produkcją mamy coraz lepszą wizję kierunku, w którym idziemy i stajemy się coraz bardziej zgrani jako zespół. Świetnie też reaguje na to widownia. Ludzie zrozumieli, że wychodzimy do nich z projektem, który nie jest tępym marketingiem. Celem jest mocny wpływ na całość polskiej kultury – dodaje.

Marcin Dyczak z Allegro o projekcie i nowym filmie:

– Potwory we współczesnej polskiej kinematografii pojawiają się bardzo rzadko, a nam zależało na stworzeniu Bazyliszka na miarę naszych czasów, który nie jest z tektury czy plastiku. Dlatego tej części animacji poświęciliśmy dużo uwagi. W efekcie powstało skrzyżowanie ptaka, gada i owada, żartobliwie przez nas nazywane “kurczakiem” – choć tak naprawdę to potwór, nad stworzeniem którego pracowało wiele osób, aby w możliwie najbardziej realistyczny sposób przedstawić postać, która zamienia ludzi w kamień. Operacja Bazyliszek jest czwartą produkcją z cyklu, a w samej fabule pojawiają się wątki zapoczątkowane w poprzednich częściach. – Dzięki bohaterom tego filmu rozbudowujemy świat Legend, wprowadzamy Bogusia Kołodzieja i kontynuujemy historię z Twardowsky 2.0, w którym po włamaniu się przez tytułowego bohatera do systemu komputerowego piekieł, na ziemi pojawiły się potwory pokroju Bazyliszka – tłumaczy Marcin Dyczak.

A czym są tak naprawdę Legendy Polskie? Przeczytajcie nasz artykuł

Olaf Lubaszenko o cyklu Legendy Polskie:

 - To, co wyróżnia ten cykl, oprócz wspaniałych efektów specjalnych, to według mnie oryginalne, przewrotne poczucie humoru. To, że projekt jest komercyjny i produkuje go Allegro nie stanowiło dla mnie przeszkody. Wręcz przeciwnie – uważam, że tego typu konstrukcje będą coraz częściej stosowane w przyszłości – mówi

W obsadzie są Paweł Domagała, Michalina Olszańska, Olafa Lubaszenkę i  Katarzynę Pośpiech jako Jagę. Następnym filmem z cyklu Legendy Polskie jest Jaga, która zadebiutuje w grudniu.

count.gif?pc=1915398&rd=_RAND_

Źródło: zdjęcie główne: Allegro

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV