Twitch testuje kanały subskrypcyjne

Wkrótce Twitch może wzbogacić się o nową funkcję. Firma rozważa wprowadzanie ekskluzywnych treści dostępnych wyłącznie dla osób opłacających subskrypcję.

Wkrótce Twitch może wzbogacić się o nową funkcję. Firma rozważa wprowadzanie ekskluzywnych treści dostępnych wyłącznie dla osób opłacających subskrypcję.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  gry 

W 2017 roku Twitch wprowadził Prime, usługę subskrypcyjną, która usuwa reklamy z serwisu, daje dostęp do dodatkowych emotek i chatroomów. Firma zamierza jednak rozszerzyć benefity związane z płatną subskrypcją w ramach usługi Subscriber Streams, która startuje właśnie w wersji beta. Nowa funkcja umożliwi wrzucanie treści skierowanych wyłącznie do osób opłacających subskrypcję. Użytkownicy, którzy nie współfinansują kanału, zobaczą tylko krótki fragment streamów wrzuconych przez twórców.

W programie betatestów mogą wziąć udział wszyscy Partnerzy serwisu oraz uczestnicy programów afiliacyjnych. Co ciekawe, Twitch zdaje sobie sprawę z tego, że w ramach Subscriber Streams twórcy mogą zechcieć wrzucać treści, które w jakiś sposób są kontrowersyjne i wystawione w wolnym dostępie mogłyby budzić kontrowersje. Aby uniknąć takich sytuacji, Twitch umożliwi skorzystanie z nowej funkcji wyłącznie osobom, które w ciągu ostatnich 90 dni nie złamały standardów społeczności. Co więcej, każdy będzie mógł zgłosić żądanie usunięcia treści, nawet jeśli będzie miał dostęp wyłącznie do podglądu danej treści.

Nowa funkcja może nie spodobać się osobom, które dotychczas stroniły z opłacania twitchowych kanałów. Jednak serwis liczy na to, że zachęcając twórców do nagrywania ekskluzywnych treści poprawi jakość usług świadczonych przez zawodowych streamerów.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Twitch

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV