Twórczość Jacka Piekary bazą do tworzenia gier

Pisarz Jacek Piekara podpisał list intencyjny w sprawie stworzenia gier na podstawie jego twórczości.

Pisarz Jacek Piekara podpisał list intencyjny w sprawie stworzenia gier na podstawie jego twórczości.

Michał Czubak

Michał Czubak

Jacek Piekara, polski twórca literatury fantasy, podpisał list intencyjny z firmą The Dust, który dotyczy powstania gier na podstawie jego twórczości. Choć droga do stworzenia jakiejkolwiek gry jest jeszcze daleka, baza do tworzenia produktów, które mogą zaowocować bardzo dobrą grą, jest już całkiem spora. Piekara jest autorem m.in. liczącego 11 książek cyklu o Ja inkwizytor. Głód i pragnienie. List intencyjny ważny jest przez 3 miesiące od podpisania. Szczegółu umowy pomiędzy stronami - jeśli taka zostanie zawarta - mamy poznać w I kwartale 2019 roku.

Nie wiadomo także jakim ewentualnym projektem będzie gra. Czy będzie to mniejszy projekt, czy wysokobudżetowa produkcja "AAA". Z dotychczasowego portfolio spółki The Dust wynika, że jednak będzie to mniejsza produkcja. Polska firma raczej zajmuje się mniejszymi produkcjami, w tym także reklamowymi.

Źródło: bankier.pl / fot. Fabryka Snów

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV