Ukaże się poprawione wydanie powieści fantasy Zadra Krzysztofa Piskorskiego

Wydawnictwo Literackie zapowiedziało wydanie poprawionego, jednotomowego wydania Zadry nagradzanego pisarza fantasy Krzysztofa Piskorskiego.

Wydawnictwo Literackie zapowiedziało wydanie poprawionego, jednotomowego wydania Zadry nagradzanego pisarza fantasy Krzysztofa Piskorskiego.

Nowe wydanie powieści Zadra ukaże się 14 marca tego roku. Pierwotnie książka ukazała się w dwóch częściach na przełomie 2008 i 2009 r. Tym razem w ręce czytelników trafi edycja jednotomowa. Ma to być edycja poprawiona i rozszerzona.

Krzysztof Piskorski jest dwukrotnym laureatem nagrody im. Janusza A. Zajdla dla najlepszej polskiej powieści fantastycznej danego roku za książki Cienioryt oraz Czterdzieści i cztery. Za Zadrę był nominowany, a także otrzymał Złote Wyróżnienie nagrody im. Jerzego Żuławskiego.

Poniżej opis książki oraz okładka nowego wydania Zadry:

Zadra - okładka
Źródło: Wyd. Literackie

Rok 1819. W Europie nastał wiek etheru. Cesarstwo Francji pod władzą Bonapartego jest potężniejsze niż kiedykolwiek. W Paryżu, centrum naukowej rewolucji, niebo zarasta trakcjami kolejki etherowej. Uczeni projektują maszyny liczące, a cewki Morthiena zasilają równie potężne, co niestabilne bramy. Młody naukowiec Maurice Dalmont wpada na trop tajemniczego odkrycia, a narzeczony jego siostry, Stanisław Tyc, rusza w szeregach Legii Nadwiślańskiej do Nowej Europy, walczyć o ziemie, które Napoleon obiecał Polakom. Ether jest jednak zdradliwy, a Nowa Europa to miraż, skrywający mroczny sekret.

Nowe wydanie Zadry będzie liczyło 696 stron w oprawie zintegrowanej. Cena książki została ustalona na 59,90 zł.

Źródło: Wydawnictwo Literackie / fot. Wydawnictwo Literackie

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV