Repertuar kin Nowość Program TV

Verizon chce uruchomić serwis z grami

Firma Verizon uruchomi platformę streamingową dla graczy. Serwis będzie dostępny na pudełkach multimedialnych Nvidia Shield oraz urządzeniach z Androidem.

Od wprowadzenia na rynek pierwszego modelu pudełka multimedialnego od Nvidii minęło już kilka lat i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych miesiącach sprzęt ten doczekał się swojego następcy. Nic w tym dziwnego, w końcu urządzenie zaprojektowano głównie z myślą o uruchamianiu gier z chmury, dlatego jego podzespoły nie wymagają usprawnienia. Nie oznacza to jednak, że Nvidia zarzuciła plany rozwijania tego sprzętu. Wręcz przeciwnie – jak dowiedzieli się dziennikarze The Verge, wkrótce posiadacze pudełek od Nvidii będą mogli skorzystać z nowego serwisu streamingowego.

Verizon Gaming, bo o nim tu mowa, jest w fazie wczesnego rozwoju. Obecnie firma Verizon testuje go na Shieldzie, ale w przyszłości usługa będzie dostępna również na urządzeniach z Androidem. I w obu przypadkach zostanie przystosowana do współpracy z kontrolerami do konsoli Xbox One. Korporacja po cichu przeprowadziła rekrutację na testerów, którzy w ramach współpracy otrzymali nieograniczony dostęp do przeszło 135 gier, kupon do Amazonu o wartości 150 dolarów, Nvidię Shield oraz pada do konsoli Microsoftu. Pod koniec miesiąca otrzymają także instrukcję do zalogowania się do serwisu za pośrednictwem urządzeń z Androidem.

W sieci pojawiły się zrzuty ekranu pokazujące część biblioteki Verizon Gaming. I co ciekawe, znajdziemy tu znacznie więcej nowych produkcji niż w portfolio Nvidia GeForce Now, m.in.  Battlefielda V, Destiny 2, Fortnite’a, God of War, Overwatchaczy Red Dead Redemption 2. Gry z PS4 i peceta w jednej usłudze? Brzmi jak spełnienie marzeń wielu graczy.

Niestety, do uruchomienia tego typu serwisu jest jeszcze długa droga. Dziś Verizon skupia się przede wszystkim na kwestiach technicznych i chce zredukować lagi, które uprzykrzają zabawę niektórym testerom. Ponadto przedstawiciele firmy przyznali, że na razie nie przykładają większej uwagi do samego portfolio produktów. Nie przeprowadzono jeszcze żadnych rozmów na temat ewentualnego licencjonowania konkretnych produkcji w ramach Verizon Gaming, a części gier widocznych na grafikach nie można uruchomić. Według The Verge niektóre okładki są wyłącznie zapychaczami, a zrzuty ekranu upublicznione w sieci pełnią funkcję wizualizacji interfejsu. Nie można zatem wykluczyć, że w finalnej odsłonie biblioteka nie będzie aż tak interesująca.

-
-

Największą niewiadomą pozostaje jednak to, kiedy Verizon Gaming wyjdzie z fazy testów i trafi w ręce graczy. Nie wiadomo także, czy usługa będzie miała charakter globalny, czy trafi wyłącznie na wybrane rynki. Tak czy inaczej warto mieć ją na celowniku. Jeśli będzie dostępna w Polsce, a wysokość abonamentu nie będzie odstraszać, Verizon Gaming może stać się jedną z ciekawszych alternatyw dla konsol czy pecetów.

Źródło: Źródło i zdjęcie: The Verge
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.