Karty Nvidia RTX trafiają do laptopów

Nvidia zapowiedziała premierę laptopów wyposażonych w karty graficzne z serii RTX zbudowane w oparciu o architekturę Turing. Mają być lżejsze, cieńsze i wydajniejsze niż ich poprzednicy.

Nvidia zapowiedziała premierę laptopów wyposażonych w karty graficzne z serii RTX zbudowane w oparciu o architekturę Turing. Mają być lżejsze, cieńsze i wydajniejsze niż ich poprzednicy.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  laptop 

Nvidia zapowiedziała, że już w tym miesiącu na półkach sklepowych zadebiutują laptopy wyposażone w karty graficzne z linii RTX, które pozwolą korzystać z technologii ray tracingu. Według Nvidii na rynku pojawi się 40 nowych modeli w przeszło 100 konfiguracjach. Wszystko wskazuje na to, że producent porządnie przygotował się na premierę nowej generacji kart graficznych i planuje promować je nie tylko wśród użytkowników pecetów, lecz także wśród laptopowców.

Jak się okazuje, do dystrybucji trafią urządzenia wykorzystujące karty ze wszystkich segmentów, od świeżo zapowiedzianego modelu RTX 2060 aż po RTX 2080. Od razu pojawią się także laptopy wykonane według założeń projektu Max-Q. Oznacza to, że będziemy mogli kupić ultracienkie komputery, które poradzą sobie z obsługą kart RTX oraz technologii ray tracingu. Nowe karty od mamy znaleźć sprzętach od Acera, Alienware'a, Asusa, Della, Dream Machines, Gigabyte'a, Hyperbooka, HP, Lenovo, MSI, Razera oraz Samsunga.

Na razie na stronie Nvidii znajdziemy wyłącznie zapowiedź wspomnianych laptopów. W najbliższych tygodniach pod tym linkiem pojawią się odnośniki do sklepów oferujących komputery z kartami RTX na pokładzie. Osoby zainteresowane tym sprzętem mogą także liczyć na mały upominek od Nvidii. Jeśli zakupią laptopa z kartą RTX 2060 albo RTX 2080, otrzymają za darmo grę Anthem lub Battlefield V. Z kolei nabywcy laptopów z kartą RTX 2080 w ramach prezentu otrzymają oba tytuły. Promocja ma potrwać do 25 lutego albo do wyczerpania zapasów.

Źródło: Informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV