Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

CES 2019: AMD rzuca wyzwanie karcie Nvidia RTX 2080. Oto Radeon VII

Firma AMD dopięła swego i zaprezentowała podczas tegorocznych targów CES kartę graficzną wykonaną w 7-nanometrowej architekturze. Ma zawalczyć z RTX-em 2080 od Nvidii.

Nvidia zdominowała rynek kart graficznych dla graczy. Według najświeższej ankiety przeprowadzonej przez Steama, na liście najpopularniejszych kart wykorzystywanych przez użytkowników serwisu, aż 14 pierwszych pozycji zajmuje sprzęt od zielonej drużyny. Karty Nvidii zainstalowano w 54,66% komputerów ze Steamem. AMD przez lata nie było w stanie na równi rywalizować z tym monopolistą, ale w tym roku ma szansę odebrać Nvidii wielu klientów.

Firma podczas targów CES zaprezentowała długo wyczekiwane karty wykonane w architekturze 7 nm. Radeon VII ma być tak wydajny, jak RTX 2080 i będzie sprzedawany w takie samej cenie, czyli za 699 dolarów.

Przedstawiciele AMD podzielili się kilkoma informacjami na temat wydajności układu. Porównali go do tego, jak karta AMD Radeon RX Vega 64 radziła sobie w grach wykorzystujących DirectX 12 oraz technologię Vulkan. Podobno skok wydajności w Battlefieldzie V wyniesie 35%, a w Strange Brigade nawet 42%. Uśredniony wzrost wydajności względem poprzedniej generacji ma być równy 25%, co pozwoli odpalać takie gry jak Devil May Cry 5 w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

Do tych danych trzeba oczywiście podchodzić z pewną rezerwą, dopiero niezależne testy wykażą, jak nowa karta sprawdza się w trakcie zabawy. Jedno jest jednak pewne – mamy tu do czynienia z modelem z najwyższej półki jakościowej. Do dyspozycji otrzymamy kartę z 16 GB pamięci HBM i 1 TB/s przepustowości podsystemu pamięci.

-
-

Według wstępnych planów Radeon VII ma pojawić się na rynku już 7 lutego. Wtedy też dowiemy się, jak wypada na tle swojego głównego konkurenta, Nvidii RTX 2080.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – koniec…

Nie z tego świata kończy swoją wieloletnią przygodę na antenie The CW. Właśnie ogłoszono, że…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.