Repertuar kin Nowość Program TV

W Detroit jak w Watch Dogs, hakerzy kradną benzynę

Jeśli twórcy Watch Dogs nie wiedzą, gdzie osadzić kolejną część tej serii, niech postawią na miasto, w którym złodzieje działają tak, jak hackerzy z Dedsec.

Detroit może kojarzyć się z filmem RoboCop, grą Detroit: Become Human, zespołem The White Stripes a wkrótce także ze złodziejską szajką. Jak poinformowała policja, dwóch przestępców skradło z pewnej stacji benzynowej przeszło 600 galonów paliwa (ok. 2700 litrów) o łącznej wartości 1800 dolarów. Informacja ta nigdy nie pojawiłaby się na łamach serwisu, gdyby nie dość nietypowy sposób kradzieży – złodzieje okazali się wyjątkowo zmyślnymi hakerami, a napad przypominał działanie bohaterów serii Watch Dogs.

Zamiast uciekać się do przestarzałych metod rabunkowych z bronią w ręku przestępcy po prostu włamali się do oprogramowania na stacji paliw. Atak przeprowadzono w środku dnia i według wstępnych ustaleń śledczych wykorzystano do niego jakieś zdalnie sterowane urządzenie, które uniemożliwiło dystrybutorowi komunikowanie się z komputerem centralnym. Przez około półtorej godziny system nie był w stanie wykryć, że ktoś podbiera benzynę ze zbiorników, a pracownicy nie byli w stanie wyłączyć zhakowanego dystrybutora.

-
-

TrendMicro, firma zajmująca się bezpieczeństwem internetowym, już w 2015 roku ostrzegała przed tego typu atakami, sugerując, że wiele stacji paliw niedostatecznie dba o bezpieczeństwo swoich systemów informatycznych, a dane przesyłane pomiędzy dystrybutorami a systemem centralnym często nie są chronione żadnym hasłem. Najwyraźniej ktoś w końcu postanowił wykorzystać tę lukę. Co ciekawe, nie jest to pierwszy tego typu przypadek. W tym roku w USA doszło już do kilku kradzieży z wykorzystaniem bezprzewodowych urządzeń hakujących.

Być może na świecie nie powstał jeszcze Centralny System Operacyjny z prawdziwego zdarzenia, ale kradzież, której dokonano w Detroit doskonale pokazuje, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się osoby projektujące inteligentne miasta. Mamy dla nich doskonałą radę – zanim przystąpią do pracy, niech zdobędą wszystkie osiągnięcia i trofea w Watch Dogs, to pozwoli im przygotować system na ataki cyberprzestępców.

Źródło: Źródło: gizmogo.com / Zdjęcie: Pixabay
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.