W Doctor Strange in the Multiverse of Madness zobaczymy nową bohaterkę w MCU?

Według dziennikarskich doniesień w Doctor Strange in the Multiverse of Madness w MCU ma zadebiutować zupełnie nowa postać.

Według dziennikarskich doniesień w Doctor Strange in the Multiverse of Madness w MCU ma zadebiutować zupełnie nowa postać.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Już od kilku miesięcy głośno spekuluje się na temat tego, że niebawem w MCU zadebiutuje zupełnie nowa bohaterka - America Chavez aka Miss America. Według doniesień portalu The Illuminerdi miałaby ona pojawić się w zaplanowanym na przyszły rok filmie Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Rewelacje te oparte są na jednym z ogłoszeń castingowych; Marvel Studios szuka więc obecnie nastolatki o latynoamerykańskich korzeniach, która wcieli się na ekranie w rolę "kogoś w rodzaju pomocnicy Najwyższego Maga". 

Warto w tym miejscu odnotować, że America Chavez w komiksach pochodziła z alternatywnej rzeczywistości i posiadała moc przemieszczania się pomiędzy światami. Jest to o tyle ważne, że według pogłosek w samym filmie Doktor Strange miałby wędrować po różnych wymiarach tuż po tym, jak zdolności Scarlet Witch wymkną się spod kontroli. 

Miss America w komiksowej historii zadebiutowała we wrześniu 2011 roku. Heroina urodziła się w tzw. Równoległej Utopii, położonego na rubieżach wieloświata wymiaru kontrolowanego przez byt znany jako Demiurg. Chavez przejęła część jego magicznych mocy, by później, w obliczu katastrofy swojej rzeczywistości, rozpocząć podróż przez alternatywne światy, próbując przy okazji dowieść sobie samej, że zasługuje na miano superbohaterki. Działała w takich grupach jak A-Force czy Young Avengers. Chavez posiada nadludzką siłę i szybkość, potrafi latać, jak również strzelać wiązkami energii gwiezdnej. To także pierwsza w komiksach Marvela postać LGBTQ z latynoamerykańskimi korzeniami, która doczekała się własnej serii. 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma zadebiutować w kinach w Polsce 7 maja przyszłego roku. 

Źródło: The Illuminerdi / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV