WandaVision - jak Vision pojawi się w serialu? Szczegóły genezy Scarlet Witch

WandaVision jest jednym z kilku zapowiedzianych przez Marvel Studios seriali. Pojawiły się nowe doniesienia na temat produkcji.

WandaVision jest jednym z kilku zapowiedzianych przez Marvel Studios seriali. Pojawiły się nowe doniesienia na temat produkcji.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Serial WandaVision owiany jest tajemnicą i wciąż nie wiadomo, co będzie fabuła serialu, a także w jaki sposób powróci postać Visiona. Wcześniejsze pogłoski odnosiły się do powiązań serialu z popularnym komiksem Toma Kinga o postaci Visiona. Nowe doniesienia traktują jednak o postaci granej przez Elizabeth Olsen i mocy, którą dysponuje bohaterka.

Charles Murphy (dysponujący dobrymi źródłami) zdradził, że być może w serialu zobaczymy ewolucję mocy bohaterki i zaczną one bardziej przypominać te, które fani znają z komiksów. Z każdym odcinkiem siła bohaterki ma się zmieniać i będzie ona mogła m.in. "wpływać na rzeczywistość". Mogłoby to stanowić wyjaśnienie dla powrotu postaci Visiona, a także estetykę lat 50., o której wspominała Elizabeth Olsen. Być może bohaterka straci kontrolę nad swoimi mocami i stworzy nowy świat, który jednak zacznie się szybko rozpadać?

Pamiętajcie, że powyższe informacje należy traktować z dystansem i mogą się one sprawdzić, ale nie muszą. Istnieje jednak poszlaka, która pojawiła się w niedawno wydanej encyklopedii poświęconej Kinowemu Uniwersum Marvela. Tam znalazły się interesujące informacje dotyczące genezy Scarlet Witch. Opis bohaterki wskazuje, że Kamień Umysłu mógł wywołać lub odblokować drzemiące w bohaterce moce. Przypomnijmy, że Wanda Maximoff pojawiła się w MCU po raz pierwszy w scenie po napisach filmu Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz. Widzieliśmy wówczas, że mocne bliźniaków pochodzą od berła Lokiego, gdzie skryty był Kamień Umysłu. Fani spekulują, że fragment dotyczy "odblokowania" u bohaterki specjalnego genu, co czyni z niej mutantkę. Warto jednak pamiętać, że plan na serial pojawił się zanim prawa do X-Men zostały przejęte przez Disneya. Można jednak przypuszczać, że Kevin Feige i twórcy serialu już w tej produkcji, mogliby coś podobnego zasugerować.

WandaVision - serial pojawi się na Disney+.

Źródło: comicbookmovie.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV