Wehikuł czasu: zobacz okładki z nowej serii klasyki SF

W kwietniu ruszy Wehikuł czasu, długo wyczekiwana seria klasyki science fiction. Poznajcie szczegóły czterech pierwszych zapowiedzianych powieści.

W kwietniu ruszy Wehikuł czasu, długo wyczekiwana seria klasyki science fiction. Poznajcie szczegóły czterech pierwszych zapowiedzianych powieści.

O tym, że Dom Wydawniczy Rebis planuje serię klasyki science fiction wiadomo było już od dłuższego czasu. Teraz ten projekt nabiera wreszcie życia. Już pod koniec kwietnia wystartuje seria Wehikuł czasu z dwoma pierwszymi powieściami, a w następnych miesiącach pojawią się kolejne tytuły.

23 kwietnia do sprzedaży trafią Flowers for Algernon autorstwa Daniela Keyesa, historia o eksperymencie zwiększającym inteligencję i jego konsekwencjach. Tego samego do sprzedaży trafi Childhood’s End Arhura C. Clarke'a, w której to powieści przedstawiona jest "dobroczynna" interwencja obcych na Ziemi.

Kolejne tytuły mają się ukazywać w miesięcznych odstępach. W maju ukaże się postapokaliptyczna Damnation Alley Rogera Zelaznego, a w czerwcu Job: A Comedy of Justice Roberta A. Heinleina.

Wydawca tak zapowiada serię:

Jednym z niezrealizowanych marzeń ludzkości są podróże w czasie. Nasza nowa seria w pewnym stopniu spełni to marzenie: publikowane w niej powieści umożliwią czytelnikom wyprawy w przyszłość – do opisanych przez autorów futurystycznych światów, w przeszłość – w historię literatury fantastycznej, a także – części z nich – sentymentalne podróże do czasów młodości, gdy po raz pierwszy sięgali po te książki.
Seria obejmie tylko najbardziej znaczące, nagradzane, uznane i lubiane tytuły szeroko rozumianej literatury fantastycznonaukowej. Wierzymy, że stanie się drogowskazem dla tych wszystkich, którzy kochają dobrą, ważną i znaczącą literaturę SF. To seria, którą po prostu trzeba mieć!

Rebis zaprezentował okładki czterech pierwszych powieści z Wehikułu czasu:

Autorem okładek jest Igor Morski - ilustrator prasowy, scenograf jest wyspecjalizowany w technikach komputerowych, głównie fotomanipulacji i 3D. Jego prace publikowane były w: „Businessman Magazine”, „Manager Magazine”, „Charaktery”, „Newsweek”, „Money”, „In the Black”, ”Prevention”, „Mens Health”, „Womens Health”, „Migros Magazine” czy „The Boston Globe”.

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV